آزادی رحیم جعفری فعال مدنی پس از پرداخت جریمه نقدی+سند

«رحیم (سعید) جعفری» فعال مدنی، امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه، پس از پرداخت جریمه نقدی ۱۰ میلیون ریالی، از زندان مجتمع گنبد کاووس آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال مدنی ۲۳ ساله دیروز ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، طی تماسی به دادگاه انقلاب گنبد کاووس مراجعه کرد و در آنجا به وی گفته شد “همین امروز باید جریمه نقدی یک و نیم میلیون تومانی خود را پرداخت کند وگرنه بازداشت خواهد شد.” و از آنجایی که وی قادر به پرداخت فوری جریمه نبود، ماموران امنیتی به او دستبند زده و به کلانتری ۱۲ گنبد کاووس واقع در خیابان طالقانی شرقی منتقل کردند.

گفته شده این فعال مدنی تا ساعت ۱۸ عصر سه‌شنبه، در کلانتری به حالت بازداشت نگه داشته شده و سپس از کلانتری ۱۲ به زندان مجتمع گنبد کاووس منتقل و به بند قرنطینه فرستاده شد.

بر پایه گزارش‌های دریافتی، “رفتار قاضی اجرای احکام دادگاه انقلاب گنبد کاووس با رحیم جعفری بسیار نامناسب بوده و وی از سمت ماموران امنیتی نیز مورد ضرب و شتم و تهدید به مرگ نیز شده است.”

در نهایت این فعال فیس‌بوکی، صبح امروز ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، پس از پرداخت مبلغ یک میلیون تومان و بخشیده شدن مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از مبلغ جریمه نقدی، از زندان مجتمع گنبد کاووس آزاد و پرونده جریمه نقدی او بسته شد.

در آخرین دادگاه عمومی این فعال مدنی، به اتهام “توهین به مسوولین نظام و رییس‌جمهور فعلی”، حکم دو سال و نیم حبس تعزیری و همچنین یک و نیم میلیون تومان جریمه (به ازای سه سال حکم قبلی از دادگاه انقلاب که به دلیل نداشتن سوءسابقه به جریمه نقدی تبدیل شده) محکوم شده است.

گفته شده “کفیل این فعال مدنی در روز گذشته وجه‌الوثاقه (سند ملکی) را از پرونده این زندانی پس گرفته است و هر لحظه امکان دستگیری و اجرای حکم ۲ و نیم سال حبس تعزیری او وجود دارد.”

توضیح: روز گذشته به دنبال بازداشت «رحیم (سعید) جعفری» کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در گزارشی به نقل از یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند اهل گنبد کاووس از اجرای محکومیت دو سال و ۶ ماه حبس تعزیری این فعال مدنی خبر داده بود. در گزارش پیش رو خبر قبلی تصحیح و تکمیل شده است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

شش + 4 =