خونریزی شدید معده، وخامت جسمانی و انتقال آرش صادقی به بهداری زندان

شب گذشته در چهل و چهارمین روز از اعتصاب غذا، «آرش صادقی»  دانشجوی سابق دانشگاه علامه طباطبایی و زندانی سیاسی محبوس دربند هشت زندان اوین ، در پی «خونریزی شدید معده»، «بالا آوردن لخته های خون»، «نامنظم بودن ضربان قلب» به بهداری زندان منتقل  و زیر دستگاه اکسیژن قرار گرفت و مجددا به  سلولش بازگردانده شد. این فعال سیاسی حتی روز گذشته جهت ملاقات با خانواده، به علت وخامت  و ضعف شدید جسمانی به ماشین مخصوص زندان به  سالن ملاقات منتقل شده است.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یک منبع بسیار آگاه در خصوص وضعیت جسمانی این زندانی سیاسی طی گفتگویی با  کمپین گفته است : ”  وضعیت معده و کلیه آرش نسیت به روزهای قبل وخیم تر شده و مرتبا در حال بالا آوردن لخته های خون است،   حتی در ادرار و مدفوع آرش نیز خون دیده شده. «آرش» طی هفته های گذشته به دفعات به بهداری زندان منتقل شده؛ چندیدن بار بیهوش و زیر دستگاه اکسیژن قرار گرفته، او به سختی صحبت می کند و قدرت تکلم خود را از دست داده و با نامنظم بودن ضربان قلب مواجه شده. آرش از زمان آغاز اعتصاب غذا تا کنون حدود ۱۹کیلو کاهش وزن داشته و فشار خونش به ۸ روی ۶ نیز رسیده بوده و ازدو رو گذشته بدنش  شدیدا در حال پوست پوست شدن است و از لحاظ دید چشمانش دچار مشکل شده .”
 
« آرش صادقی » شب پنجشنبه ۱۱ آذر ماه  نیزدر سی و نهمین روز از اعتصاب غذای خود، در پی افت شدید فشار و «بالا آوردن لخته های خون» به بیمارستان  طالقانی منتقل  شد ه بود و پزشکان جهت مشکلات کلیه و معده که به علت عوارض اعتصاب غذا صورت گرفته است، دستور به  انجام آندوسکوپی کرده بودند  وبه توصیه پزشکان حهت انجام این کار می بایست سرم تراپی صورت می گرفت ، زیرا این زندانی سیاسی در اثر اعتصاب غذا به شدت ضعیف شده بود و امکان آن می رفت به هنگام عمل آندوسکوپی بیهوش شود. اما  «آرش  صادقی»  با انجام سرم تراپی مخالفت کرد و صبح روز جمعه ۱۲ آذر ماه به زندان بازگردانده شد.
 
«آرش صادقی» در سوم آبان هم زمان با بازداشت همسرش «گلرخ ابراهیمی ایرایی» طی نامه ای اعلام کرد که در اعتراض به نحوه بازداشت و نقض های مکرر قانونی در پرونده همسرش و خودش دست به اعتصاب غذا می زند.
 
«آرش صادقی» صبح سه شنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۵ جهت پرسش در خصوص احضاریه ای به دادسرای مقدس زندان اوین مراجعه کرد و پس از حضورش در این ارگان قضایی جهت سپری کردن محکومیت ۱۹ سال حبس بازداشت وپس از انتقال به قرنطینه بند ۴ زندان اوین و ساعاتی بازجویی و تذکر در بند ۲ الف سپاه پاسداران به بند ۸ این زندان منتقل شد.
 
این دانشجوی اخراجی کارشناسی ارشد فلسفه دانشگاه علامه و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی آن دانشگاه پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ بازداشت و پس گذشت حدود یک سال و نیم جهت مرخصی به منزل بازگشت، اما پس از گذشت چند روز بدون ارائه هیچگونه احضار نامه ای برای بازداشت و یا تماس تلفنی ، مامورین امنیتی جهت بازداشت مجدد آرش در ساعت چهار صبح به منزل مسکونی آنها یورش بردند، که همین مسئله منجر به حمله قلبی و فوت مادر آرش پس از گذشت چهار روز در بیمارستان شد.
 
«آرش صادقی» پس از آزادی مجددا در ۱۵شهریورماه ۱۳۹۳، از سوی «قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه» بازداشت و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «صلواتی» به تحمل ۱۵سال حبس محکوم شد و حکم صادره با اعمال ۴ سال حبس تعلیقی پیشین «آرش صادقی» “مربوط به باقیمانده حکم سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰ که از سوی قاضی «پیرعباس» صادر شده بود”، از سوی قاضی «ابوالقاسم صلواتی» به ۱۹ سال حبس افزایش یافت.
 
«نصیرپور» مسثول اجرای احکام دادسرای شهید مقدس زندان اوین، زمان انتقال این زندانی سیاسی به بند جهت اجرای حکم، سال آزادی این فعال سیاسی را سال ۱۴۱۴اعلام کرد وهیچگونه اشاره ای به اجرای ماده ۱۳۴ که باید طبق روال در مورد پرونده اواعمال گردد نداشت.
 
«گلرخ ابراهیمی ایرایی» همسر «آرش صادقی» نیز که به دلیل جراحی و وخامت حال جسمی، ناتوان از حضور در دادگاه، جهت دفاع آخر بود، به صورت غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی « ابولقاسم صلواتی» مورد محاکمه قرار گرفت و به تحمل ۶ سال حبس محکوم شد. او در سوم آبان جهت اجرای حکم شش سال حبس بدون دریافت احضاریه کتبی بازداشت و به زندان اوین منتقل شذ.
 
 
پیش‌تر «آرش صادقی» به مدت ۷ ماه در انفرادی دو الف سپاه در بازداشت موقت بوده است. حکم او در حالی ابلاغ شد که در همه مراحل محاکمه، مجاز به داشتن وکیل نبوده و قاضی « ابولقاسم صلواتی» به «پیمان عطار» و «امیر رئیسیان» وکلای او اجازه مطالعه پرونده را نداده بود.
 
این فعال سیاسی در حال حاضر بدون در نظر گرفتن قانون تفکیک جرائم در کنار زندانیان عادی و بعضا خطرناک مدت حبس خود را سپری می کند.
 
هیچگاه پیگیری های «آرش» در خصوص پرونده مادرش به نتیجه نرسید و حتی در  شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر نیزبه هنگام پیگیری مرگ مادرش به آقای «بابایی» قاضی جلسه، با تهدید او مواجه شد. آقای «بابایی» مشخصا اشاره نمود “در صورت مطرح نمودن مجدد پرونده مرگ مادرت، در همین لحظه پرونده ای جدید برایت بازو بر اتهاماتت افزوده خواهد شد.”
 
«بابایی» در آخر افزود این ادعای تو نشر اکاذیب علیه نظام است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

11 − نه =