پریسا رفیعی دانشجوی زندانی با تامین وثیقه از زندان آزاد شد

پریسا رفیعی، فعال دانشجویی اهل زنجان، امروز ۲۸ اسفند با تامین وثیقه به صورت موقت تا برگزاری دادگاه از زندان آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پریسا رفیعی، دانشجوی عکاسی دانشگاه تهران و عضو شورای صنفی دانشگاه تهران که در تاریخ ۶ اسفند در مقابل دانشگاه تهران از سوی ماموران امنیتی بازادشت شده بود، امروز ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ با تامین وثیقه به صورت موقت تا برگزاری دادگاه از زندان اوین آزاد شد.

پریسا رفیعی روز ششم اسفند از سوی ماموران وزارت اطلاعات روبروی دانشگاه تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

“گزارش شده است این فعال صنفی در مدت ۲۳ روز بازداشت در سلول انفرادی نگهداری شده است.”

سلطان علی رفیعی پدر پریسا رفیعی در روز هشتم بازداشت دخترش در صفحه اینستاگرامیش نوشته بود که “حقوق دخترش به دلیل عدم همکاری با ماموران امنیتی نادیده گرفته شده است.”

نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات طی روزهای نهم تا چهاردهم دی ماه، بیش از چهل تن از دانشجویان و فعالان صنفی دانشجویی را در سراسر کشور بازداشت کرده‌اند.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دوران مبارزات انتخاباتی اش گفت قرار است دانشگاه را به جای امنیتی کردن، برای استاد و دانشجو امن کند، روحانی در مراسم معرفی وزیر آموزش و پرورش جدیدش به مجلس در هفتم آبان ۱۳۹۶ نیز دوباره بر دانشگاه امن به جای دانشگاه امنیتی تاکید کرد و گفت:‌«هر چه در انتخابات ۹۲ و ۹۶ درباره محیط دانشگاه‌ها، امن بودن دانشگاه و نه امنیتی بودن دانشگاه‌ها، فضای آزاد و امنیت لازم برای دانشجو و برای استاد مطرح شد، همچنان رییس‌جمهور و دولت دوازدهم به عهد خود وفادار خواهد بود. من برای امنیت دانشجویان، فضای دانشگاه و خطی که اعلام کردم، معامله نخواهم کرد.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید