ضیا نبوی دانشجوی محروم از تحصیل آزاد شد

سید ضیا الدین‌نبوی، دانشجوی محروم از تحصیل و فعال سیاسی وابسته به اصلاح‌طلبان با قید تعهد به طور موقت آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ضیا نبوی، عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل و دانشجوی محروم از تحصیل که سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ در تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده‌بود، پس از یک‌روز بازداشت، چهارشنبه ۱۰ مرداد آزاد شد.

منابع خبری کمپین تایید کرده‌اند، او پیش از آزادی تعهد داد که روز شنبه ۱۳ مرداد براى ادامه بازپرسى‌ها مجددا به زندان اوین مراجعه کند .

ضیا نبوی، پیشتر در ۲۵ خرداد ۸۸ یعنی سه روز پس از برگزاری انتخابات دوره دهم ریاست‌جمهوری در ستاد انتخاباتی مهدی کروبی از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود و از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «پیرعباسی»،به اتهام محاربه از طریق ارتباط موثر با سازمان مجاهدین خلق به ۱۵ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد که ۱۰ سال از این حبس را می بایست در شهرستان ایذه سپری می کرد.

این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ده سال حبس در تبعید تبدیل شد. وی درمهرماه ۱۳۸۹ به زندان کارون اهواز منتقل و با پیگیری های متعدد خانواده به زندان شهر سمنان منتقل شد.

وی در مهر ماه ۱۳۸۹ به زندان کارون تبعید و سپس به زندان سمنان منتقل گردید و پس از تحمل هشت سال و هفت ماه حبس چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ از زندان سمنان آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید