قاسم شعله‌سعدی و آرش کیخسروی به زندان تهران بزرگ منتقل شدند

قاسم شعله سعدی و آرش کیخسروی دو وکیل سرشناس دادگستری که صبح روز گذشته در مقابل درب ورودی مجلس شورای اسلامی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت‌شده بودند، روز جاری یکشنبه ۲۸ مرداد از زندان اوین به زندان تهران بزرگ (فشافویه)منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، دکتر قاسم شعله سعدی و آرش کیخسروی دو وکیل سرشناس دادگستری که صبح شنبه مورخ ۲۷ مردادماه ۱۳۹۷ مقابل درب ورودی مجلس شورای اسلامی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، روز جاری یکشنبه ۲۸ مرداد پس از تفهیم اتهام در شعبه ۵ دادسرای اوین به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شدند.

محمد نوری زاد با انتشار فایل تصویری در صفحه اینستاگرامی خود ضمن تأیید این خبر گفت: «امروز دکتر شعله سعدی و آرش کیخسروی را به نزد بازپرس برای تفهیم اتهام فرستادند و بازپرس به این دو وکیل گفته که من برای شما یک جرم سبکی نوشته‌ام فیش حقوق بزارید و بروید بیرون. ولی این دو بزرگوار که از وکلای به نام ما هستند در جواب بازپرس گفتند که ما جرمی مرتکب نشدیم که بخواهیم فیش حقوق بزاریم و برویم بیرون و بازپرس آنها را فرستاد زندان فشافویه.»

این دو وکیل روز شنبه، ۲۷ مرداد به همراه گروهی از مردم در برابر مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان تجمع کرده و به سیاست‌های حاکمیت، به ویژه نظارت استصوابی اعتراض کرده بودند.

قاسم شعله سعدی وکیل و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در دوره‌های سوم و چهارم روز جمعه ۲۶ مردادماه در یک پیام ویدیویی گفته بود به تاسی از محمد مصدق برای مقابله با نظارت استصوابی در میدان بهارستان حاضر خواهد شد.

او برای اعتراض به تقسیم ناعادلانه دریای شمال ایران و نظارت استصوابی در مقابل مجلس حضور یافته بود.

لازم به توضیح است که مسعود جوادیه که به همراه قاسم شعله سعدی و آرش کیخسروی روز گذشته بازداشت‌شده بود با ساعاتی پیش با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید