انتقال منصور آروند زندانی سیاسی به مکانی نامعلوم

«منصور آروند» زندانی سیاسی محبوس در زندان مهاباد توسط ماموران وزارت اطلاعات احضار و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی و به نقل از کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، «منصور آروند» زندانی سیاسی کُرد، روز پنج‌شنبه ١٧ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، توسط ماموران وزارت اطلاعات در زندان مهاباد فراخوانده و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گفته هم‌بندی‌های این زندانی، احتمالا او را به بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی انتقال داده‌اند.

«منصور آروند» در خردادماه ١٣٩٠، در منزل خود در مهاباد دستگیر شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر می‌برد.

این زندانی سیاسی ماه‌ها در بازداشتگاه‌های اداره اطلاعات مهاباد تحت شکنجه قرار گرفت و سرانجام در ٢٣ خردادماه ١٣٩١، از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شهر مهاباد، به اعدام محکوم شد. دلیل صدور حکم اعدام این زندانی سیاسی کُرد، اتهاماتی همچون «محاربه با خدا» و «تبلیغ علیه نظام از طریق همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف جمهوری اسلامی» عنوان شده بود.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۸ آذرماه سال گذشته از زندان مرکزی ارومیه به زندان مهاباد انتقال یافت.

پس از انتقال به زندان مهاباد به صورت شفاهی به این زندانی سیاسی اطلاع داده شد که حکم اعدام وی از سوی دیوان‌عالی کشور نقض و با یک درجه تخفیف به حبس ابد تبدیل شده است.

یک منبع مطلع از زندان مهاباد در این باره به «کانون مدافعان حقوق بشر کردستان» گفته “منصور قبلا به هم‌بندهای خود گفته بود، وی شک دارد که حکم اعدامش لغو شده باشد؛ زیرا هیچ‌گاه به طور رسمی و کتبی، حکمی مبنی بر لغو حکم اعدامش دریافت نکرده است.”

انتقال «منصور آروند» موجب نگرانی هم‌بندی‌های وی شده است. آنها بر این باورند که نامبرده از آنجایی که هیچ‌گونه حکم کتبی مبنی بر لغو اعدام و یا تغییر حکم دریافت نکرده، کماکان خطر اجرای حکم اعدم وی را تهدید می‌کند.

هنوز از دلیل انتقال و مکان نگهداری این زندانی سیاسی کُرد خبری در دست نیست.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید