بازداشت دست‌کم هفت شهروند در ارتباط با “همکاری با احزاب مخالف حکومت”

طی روز های گذشه نیروهای وزارت اطلاعات در شهرهای مریوان، ارومیه و‌ سنندج دست‌کم هفت شهروند را به اتهام “همکاری با احزاب مخالف حکومت” بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه ۱۳۹۷، نیروهای وزارت اطلاعات سه تن از اهالی روستای نی مریوان به نام‌های “بریار کاوه” ۲۵ ساله فرزند امین، “محسن فراهمند” فرزند خسرو و “حمید پروازە” ۲۸ ساله فرزند محمد را پس از تفتیش کامل بازداشت و به مکان نامعلومی کردند.

در همان روز دوشهروند دیگر در مریوان به نام‌های “کاروان احمدی” فرزند جلال و “رحمان صدیقی” فرزند عیسی نیز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شدند.

از سوی دیگر گزارش شده است که در ارومیه “رمضان جانو” از اهالی شهر سلماس و در سنندج نیز “جبار اسماعیلی” بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اتهام تمامی این افراد “همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف حکومت” عنوان شده است.

نیروهای امنیتی با هدف سرکوب فعالین کرد و ایجاد رعب و وحشت در منطقه همواره فعالان مدنی را همواره با اتهامات همکاری با احزاب کردی، تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی احضار و بازداشت کرده است.

این درحالی است که بسیاری از بازداشت شدگان اظهار میکنند که این اتهامات هیچ پایه و اساسی نداشته و اعترافات آنان تحت فشار بازجویان نیروهای امنیتی بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید