هومن خوشنام، شهروند بهایی با تامین وثیقه آزاد شد

هومن خوشنام،⁩ از شهروندان⁧ بهایی⁩ بازداشت شده در ⁧کرج بعدازظهر امروز با تامین وثیقه آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، هومن خوشنام، شهروند بهایی ساکن کرج پس از گذشت ۳۴ روز از بازداشت، بعدازظهر امروز ۷ آبان‌ماه ۹۷ با تامین وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی بصورت موقت تا زمان اتمام مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

این شهروند بهایی در تاریخ ۳ مهرماه ۹۷ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و همزمان محل کسب وی نیز پلمب شده بود.

کانال تلگرامی شهروندیار با تایید این خبر نوشته: “او طی نزدیک به یک ماه اخیر بدون ملاقات و تماس تلفنی با خانواده خود تحت بازجویی بود”.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حالی مدعی شد کسی برای مذهب بهاییت و یا اعتقاد نداشتن به خدا به زندان نمی‌رود که در حال حاضر بهاییان، نوکیشان مسیحی و کسانی که به دلیل اعتقاد شخصی مطلبی را بر خلاف اعتقادات اسلامی در فضای اجتماعی نوشته‌اند بازداشت و به حکم‌های سنگین محکوم شده‌اند. علاوه بر اینکه بسیاری از بهاییان فقط به دلیل مذهب‌شان شغل خود را از دست داده‌‌اند، محروم از تحصیل شده‌اند، اموالشان مصادره شده و یا حتی کشته شدند. ادعاهای آقای ظریف خلاف آنچه در چهل سال اخیر صورت گرفته را نشان می‌دهد.

فعالان حقوق بهائیان معتقدند، شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط با باورهای دینی محروم هستند و بسیاری از شهروندان بهایی صرفا به دلیل اعتقاد به آئین بهایی از سوی نیرو های امنیتی بازداشت و زندانی می‌شوند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید