دست کم دو تن از بازداشت شده‌های تجمع مقابل بیمارستان ابن سینای مشهد آزاد نشده‌اند

دست کم دو تن از شهروندانی که در تجمع مقابل بیمارستان ابن‌سینای مشهد در اعتراض به بازداشت هاشم خواستار، معلم بازنشسته، شرکت کرده‌بودند، آزاد نشده‌اند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، دست کم دو تن از فرهنگیانی که در تجمع روز دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه، در اعتراض به بازداشت و بستری کردن هاشم خواستار در بیمارستان ابن‌سینای مشهد، شرکت کرده‌بودند، کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

هویت یکی از این افراد از سوی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی “اعظم غلامی‌ زه‌آب” احراز شده است.

دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه، شماری از شهروندان مشهد، فرهنگیان و خانواده هاشم خواستار، معلم بازنشسته‌ای که از روز سه‌شنبه، اول آبان‌ماه از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به بند بیماران ممنوع‌الملاقات بیمارستان روانپزشکی ابن سینای مشهد، منتقل شده‌بود، در مقابل این بیمارستان تجمع کردند.

گفته شده بود که در این تجمع ۱۲ تن بازداشت شدند و همگی بازداشت شده‌ها آزاد شده‌اند.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت: «خیر متاسفانه همه آن افراد آزاد نشده‌اند و خانم غلامی که مشاور ترک اعتیاد در مرکزی درمانی‌است و یک خانم معلم دیگر که نام او را نمی‌دانیم، کماکان در بازداشت هستند.»

این منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود در ادامه افزود: «خانم غلامی، پس از بازداشت تنها یک مرتبه‌ با خانواده خود تماس تلفنی داشته است و گفته که در بازداشت بسر می‌برد، ولی پیگیری‌های خانواده‌اش برای اطلاع از محل نگهداری یا وضعیت او به جایی راه نبرده است.»

سرهنگ رضایی یکی از مسئولان پلیس امنیت مشهد در پاسخ به پیگیری‌های خانواده اعظم غلامی صرفا به ذکر این نکته اکتفا کرده‌ که یک سری ابهامات در پرونده ایشان وجود دارد و فعلا آزادی او میسر نیست.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پیش از این در گزارشی به شرح آنچه در تجمع فرهنگیان در مقابل بیمارستان ابن سینای مشهد گذشت پرداخته‌بود.

گفتنی است، روز سه‌شنبه، اول آبان‌ماه ۹۷ اخباری مبنی بر “ناپدید شدن” هاشم خواستار در فضای مجازی منتشر شد. او پس از بازداشت از سوی نهادهای امنیتی در بند بیماران ممنوع‌الملاقات بیمارستان ابن سینای مشهد که مرکزی برای بیمارانی با مشکلات روانی است بستری شده است.

صدیقه مالکی‌فرد همسر آقای خواستار، گفته‌بود: “علی‌رغم صدور اجازه ملاقات از سوی دادستانی، پنج‌شنبه ۱۰ آبان‌ماه تنها پسرم موفق شد، ۵ دقیقه آقای خواستار را ملاقات کند و اصرار من برای دیدن همسرم به جایی راه نبرد.”

هاشم خواستار معلم بازنشسته و نماینده‌ی معلمان در کانون صنفی فرهنگیان مشهد است. او مدت‌هاست که از سوی دادگاه انقلاب مشهد با احکام مختلفی روبه‌رو می‌شود.

این فعال صنفی پیش‌از این در سال ۸۳ پس از هشت روز بازداشت در دادگاه انقلاب مشهد به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به دو سال حبس محکوم شد که به سه سال حبس تعلیقی تبدیل شد.

هاشم خواستار در سال ۸۶ در دادگاه تخلفات اداری به کسر یک هشتم حقوق برای یک سال محکوم شد. سپس در سال ۸۸ در دادگاه انقلاب مشهد به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به شش سال حبس محکوم و پس از اعتراض به رای صادره در در دادگاه تجدیدنظر این حکم به دوسال حبس تعزیری تقلیل پیدا کرد.

او بدون حتی یک روز مرخصی دوره دو ساله زندان را در وکیل‌آباد گذراند و به دلیل نوشتن نامه‌ای در مورد وضعیت زندان، ۴۵ روز دیگر نیز به صورت جریمه در زندان وکیل‌آباد سپری کرد.

مطالب مرتبط:

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید