یک زن در زندان مرکزی سنندج اعدام شد

شراره الیاسی، شهروند کُرد محبوس در زندان سنندج  که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود، در زندان مرکزی سنندج اعدام شد.
امروز سه‌شنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۷، حکم اعدام شراره الیاسی در زندان مرکزی سنندج به اجرا درآمد. این زن به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود.

از جزئیات پرونده این زندانی اعدام شده اطلاعاتی کاملی در دست نیست اما گفته می شود “شراره الیاسی ۲۷ ساله، پنج سال پیش به اتهام “قتل عمد” یک شهروند به نام “کاوه غلام ویسی” از سوی دستگاه قضایی حکومت ایران به اعدام محکوم شده بود.”

یک منبع مطلع در خصوص اعدام این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “تلاش فعالان مدنی و مصلحین اجتماعی تا پاسی از شب گذشته برای جلب رضایت اولیای دم مقتول به نتیجه نرسید و شوربختانه با مخالفت خانواده مقتول مواجه گردید.” وی در ادامه گفت: “داستان دردناک شراره الیاسی بیشتر شبیه داستان شهلا جاهد است”.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه های رسمی اعلان نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید