نامه‌ سرگشاده زینب جلالیان در رابطه با بازداشت وکیل مدافعش، امیر سالار داودی

زینب جلالیان، زندانی سیاسی کُرد که یازدهمین سال از دوران حبس خود را در زندان خوی سپری می‌کند با انتشار نامه ای سرگشاده نسبت به بازداشت وکیل مدافعش، امیر سالار داودی واکنش نشان داده و از کانون وکلا و سازمان‌های حقوق بشری خواسته است از هر گونه تلاشی جهت آزادی  این وکیل حقوق بشری دریغ نکنند.

کمپین  پیش تر در گزارشی از بازداشت امیر سالار داودی وکیل ۳۷ ساله که وکالت تعدادی از متهمان سیاسی و عقیدتی را  تاکنون برعهده داشته است، توسط ماموران حفاظت اطلاعات قوه قضاییه  و انتقالش به زندان وین خبر داده بود.

گفته می شود، ماموران حفاظت اطلاعات قوه قضاییه همراه با بازداشت امیر سالار داودی، محل کار و منزل وی را بازرسی و تعدادی از پرونده‌های موکلان و وسایل شخصی وی را نیز ضبط کردند.

در قسمتی از نامه زینب جلالی زندانی سیاسی محبوس در زندان خوی که در رابطه با وکیل مدافعش امیر سالار داودی منتشر شده، آمده است: «با آرزوی آزادی هر چه سریع تر شما، از کانون وکلاء و سازمان‌های حقوق بشری تقاضا دارم از هر گونه تلاشی جهت آزادی تان دریغ نکنند تا فردا وقتی کسی دست یاری به سوی کسی دراز کرد، یاریگر مجرم تلقی نشود. اگر امروز کسانی چون شما و دیگرانی مثل شما، حمایت نشوند دیگران نیز به خاطر ترس از شکنجه و بند و زندان حاضر نخواهند شد همنوعان شان را یاری کنند.»

متن کامل این نامه را در ادامه بخوانید:

«درود و سلام بر وکیل محترم و عزیز، آقای امیرسالار داوودی و بر همه کسانی که یاری‌شان را از زندانیان سیاسی دریغ نکرده‌اند.

آیا زیباتر از حمایت می‌توان جمله دیگری وصف کرد، انسانیت با حمایت یکدیگر کامل می‌شود. آقای امیر سالار داوودی، شما طی این چندین سال بدون هیچگونه توقع و چمشداتی از کسانی که برای آزادی و برابری مبارزه می‌کنند، حمایت کرده‌اید. این حمایت شما ارزشمند و قابل ستایش است.
بنده، زینب جلالیان یکی از موکلین تان وقتی خبر بازداشت شما را شنیدم به شدت اندوهگین شدم. همزمان با بازداشت شما، من نیز از سوی مسئولین زندان تحت فشار قرار گرفته ام، مورد آزار و اذیت قرار گرفته ام، کلیه وسایل شخصی‌ام ضبط شده اند و دیگر تحویل نمی‌دهند. شما سلامت باشید، این فشارها برای من عادی شده است و دیگر غمی نیست.

غم من شما و امثال شماهایی هستند که دست‌های یاری‌گرتان توسط سیستم سیاسی حاکم تحمل نمی‌شوند. مشت زدن بر پیکر شما، شماهایی که همیشه پشتیبان کسانی بودید که پشت میله‌های زندان بوده‌اند، به شدت انسان‌های مبارز و دلسوز را اندوهگین می‌سازد. امروز چرا باید به خاطر حمایت از هم‌ نوعان تان پشت میله‌های زندان باشید؟ آیا دردی بزرگ‌تر از این هست؟!

برای همه در اینجا به خوبی روشن است که هر کسی که در این جامعه مفید است و یاری‌‌گر انسان‌هاست، جمهوری اسلامی آن را مخالف خود قلمداد کرده و مورد آزار و اذیت قرار داده، می‌دهد و خواهد داد. با آرزوی آزادی هر چه سریع تر شما، از کانون وکلاء و سازمان‌های حقوق بشری تقاضا دارم از هر گونه تلاشی جهت آزادی تان دریغ نکنند تا فردا وقتی کسی دست یاری به سوی کسی دراز کرد، یاریگر مجرم تلقی نشود. اگر امروز کسانی چون شما و دیگرانی مثل شما، حمایت نشوند دیگران نیز به خاطر ترس از شکنجه و بند و زندان حاضر نخواهند شد همنوعان شان را یاری کنند.»

با درود
زینب جلالیان
آذرماه ۱۳۹۷، زندان خوی

بیشتر بخوانید:

گزارشی از زینب جلالیان زندانی سیاسی کُرد محکوم به حبس ابد پس از گذشت حدود ده سال حبس

هشدار عفو بین‌الملل درباره وضعیت بیماری زینب جلالیان و خطر از دست دادن بینایی

پدر زینب جلالیان: دخترم درد دارد و نیازمند مرخصی پزشکی که ۱۱ سال از آن محروم بوده

گزارشی از وضعیت زینب جلالیان/ وضعیت جسمانی این زندانی سیاسی کُرد در پی تداوم اعتصاب دارو وخیم گزارش شده است

زینب جلالیان و ۹ زندانی دیگر در زندان خوی دست به اعتصاب غذا زدند

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید