حمیدرضا امینی؛ “من هم صدای اسماعیل بخشی هستم”

حمیدرضا امینی، فعال مدنی و زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، طی نامه‌ای خطاب به اسماعیل بخشی، نوشته‌است: “من هم شکنجه شدم.”

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پس از نامه اسماعیل بخشی، یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه که از اعمال شکنجه و ضرب و جرحش توسط بازجویان در طول روند دادرسی‌اش خبر داده و محمود علوی، وزیر اطلاعات را به یک مناظره زنده تلویزیونی دعوت کرده‌بود، شمار زیادی از زندانیان سیاسی و فعالان حقوق بشر در ایران طی نامه‌های گوناگون از شکنجه خود، طی روند بازجویی یا دوران محکومیت‌شان گفتند.

حمیدرضا امینی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین که پیش‌تر او را با نام آریوبرزن می‌شناختند، در نامه‌ای از زندان اوین گفته‌است: «آقای بخشی من هم شکنجه شدم».

متن نامه حمیدرضا امینی را بخوانید:

“من هم شکنجه شدم.
بنده نیز بارها طی شکنجه‌های متعددی قرار گرفته‌ام که از نمونه‌های آن می‌توان به دی‌ماه ۸۷ در کرمانشاه به خاطر عضو بودن در جنبش (ما هستیم) اشاره کنم که به شدت مورد ضرب و شتم و شکنجه و حتی آویزان کردن بنده به سقف توسط نیروی انتظامی اشاره کنم.

بله از نمونه‌های دیگر می‌توان به عاشورای ۸۸ اشاره کنم که توسط بسیجی‌ها و لباس شخصی‌ها و نیروی انتظامی به شدت مورد ضرب و شتم با باتوم قرار گرفتم که با وجود اینکه سال‌ها از این موضوع می‌گذرد اما آثار آن بر روی ساق پاهای من به وضوح کاملا قابل مشاهده می‌باشد.
من هم صدای اسماعیل بخشی هستم.

حمیدرضا امینی-اوین”

اسماعیل بخشی، یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه که طی اعتراضات کارگری در روز یک‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه در شهر شوش به همراه چند تن دیگر بازداشت و روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه با سپردن وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده‌بود، در نامه‌ای از اعمال شکنجه و ضرب و جرحش توسط بازجویان در طول روند دادرسی خبر داد.

آقای بخشی در نامه‌اش، محمود علوی، وزیر اطلاعات دولت کنونی را به یک مناظره زنده تلویزیونی دعوت کرده‌است.

اسماعیل بخشی، نوشته؛ “به او و خانم قلیان انواع اقسام فحش‌های رکیک جنسی می‌دادند و ایشان را هم کتک می‌زدند.”

گفتنی است، حمیدرضا امینی که با حساب کاربری “آریوبرزن” در شبکه‌های اجتماعی فعال بود، روز ۱۱ مهرماه ۹۷ پس از تشکیل جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع درخصوص جزئیات این پرونده به کمپین گفته‌بود: “در این جلسه دادگاه حمیدرضا امینی به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد”.

از سوی دیگر گزارش شده‌بود که آقای حمیدرضا امینی از بابت اتهام «توهین به مقدسات» پس از تشکیل جلسه دادگاه در مردادماه سال جاری نیز به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

کمپین پیش از این گزارشی در خصوص صدور محکومیت ۱۱ ساله این فعال تلگرامی منتشر کرده‌بود.

حمیدرضا امینی که در فضای مجازی با اکانت “آریوبرزن” فعالیت می‌کرد، روز ۱۱ آذرماه ۱۳۹۶ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت، اما به دلیل عدم همکاری با وزارت اطلاعات در ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶، به زندان تهران بزرگ مشهور به “فشافویه” منتقل شد و به همین دلیل یک بار دست به اعتصاب غذازده بود و طی وعده مسئولین مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی اعتصاب غذای خود را شکسته بود.

مطالب مرتبط:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید