درخواست “ناصر فهیمی” زندانی سیاسی، برای ابطال و سلب تابعیت از “نظام جمهوری اسلامی ایران”

ناصر فهیمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین که در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در این زندان است، اعلام کرده که تقاضای رسمی خود را، جهت “ابطال تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران”، به دادگاه ارائه کرده و دلایلی نیز برای این کار برشمرده‌است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ناصر فهیمی، پزشک محبوس در زندان اوین که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و با رای قاضی “صلواتی” با اتهامات «نشر اکاذیب»، «اقدام علیه امنیت ملی»، «تشویش اذهان عمومی»، «توهین به رهبری» و «تهدید مقامات قضایی» مجموعا به ده سال حبس تعزیری محکوم شده‌است، بنا بر دلایلی که در یادداشتی به آن‌ها اشاره شده‌است، تقاضای سلب تابعیت کرده‌است. گفته شده تقاضای وی به شماره پرونده ۹۷۰۹۹۸۰۰۱۰۸۰۱۰۳۶ به شعبه ۱۰۹ مجتمع عدالت تهران ارجاع داده‌شده و در حال رسیدگی است.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت:‌ «آقای فهیمی هفدهم مهرماه ۹۷ درخواست خود را به دادگاه ارایه کرده و روز هفتم بهمن‌ماه ۹۷ دادگاهی برای رسیدگی به این درخواست برگزار خواهد شد».

در ادامه متن مرتبط با درخواست سلب تابعیت ناصر فهیمی را بخوانید:

درخواست ابطال تابعیت زندانی سیاسی ناصر فهیمی، پزشک محبوس در زندان اوین از نظام جمهوری اسلامی ایران:

به موجب قانون اصل ۴١ قانون اساسی طبق ماده ٩٨٨ قانون مدنی، زندانی سیاسی، ناصر فهیمی تاریخ ٩٧/٧/١٧ تقاضای رسمی خود را در جهت ابطال تابعیت ایران و اخذ تابعیت ایالات متحده آمریکا را برای اجرای بند ٢ ماده ٩٨٨ به دادگاه ارائه داد و تقاضای مذکور وی، به شماره پرونده ۹۷۰۹۹۸۰۰۱۰۸۰۱۰۳۶ به شعبه ۱۰۹ مجتمع عدالت تهران ارجاع داده شده که در حال رسیدگی می‌باشد.

دلایل درخواست ناصر فهیمی با وجود حاکمیت ظالم و باطل که با تصویب هزاران قانون اجرائی که در شأن انسان‌ها نمی‌باشند، رعایت نکردن قوانین و مفاد حقوق بشر، اجرای قوانین به صورت نابرابر، اجرای اعدام، سنگسار، قطع عضو، زندان و … به نام احکام شرعی و قرآنی و هزاران دلیل که ابطال تابعیت در این حاکمیت را تا زمان آزادی برای خود واجب دانسته است.

ناصر فهیمی ۴۲ ساله، زندانی سیاسی اهل کردستان، در تیر ماه سال ۱۳۸۹ از سوی ماموران وزارت اطلاعات، در بزرگراه همت واقع در تهران بازداشت و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین جهت بازجوئی انتقال پیدا کرد.
پرونده این زندانی سیاسی کرد، پس از اتمام دوران بازجویی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع و با رای قاضی “صلواتی” با اتهامات «نشر اکاذیب»، «اقدام علیه امنیت ملی»، «تشویش اذهان عمومی»، «توهین به رهبری» و «تهدید مقامات قضایی» مجموعا به ده سال حبس تعزیری محکوم شد.
این حکم پس از ارجاع به دادگاه تجدید نظر، عینا تایید و از طریق شعبه اجرای احکام به وی ابلاغ شد.
ناصر فهیمی در سال ۱۳۹۳ از زندان اوین به زندان تهران بزرگ انتقال یافته و پس از گذراندن دوسال در آن زندان مجددا در سال ۱۳۹۵ به زندان اوین و بند ۸ اندرزگاه ۱۰ انتقال پیدا کرد.

این زندانی سیاسی کرد که از بیماری قلبی رنج می‌برد، علیرغم تاکید پزشکان بهداری زندان اوین مبنی بر ضرورت اعزام وی به مراکز درمانی خارج از زندان، در سایه بی توجهی مسئولان زندان اوین همچنان از دسترسی به خدمات پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان محروم مانده است.

این زندانی سیاسی، به علت نگاه امنیتی حکومت ایران به کردها، مورد آزار و اذیت مضاعفی از جانب سیستم قضایی و اطلاعاتی ایران قرار گرفته است از جمله می توان به پرونده‌سازی‌های مکرر که منجر به صدور دو حکم جداگانه شش ماه حبس تعزیری و همچنین یک حکم ۷۴ ضربه شلاق که با اتهام «توهین به نماینده قوه قضائیه در دادگاه», توسط شعبه ۱۰۵۱ کیفری ۲ مجتمع قضائی تهران بوده اشاره کرد.

از نمونه‌های دیگر فشارهای مسئولین زندان به این زندانی سیاسی کرد ممنوعیت ملاقات وی با خانواده و همچنین عدم تحویل داروهای وی بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید