کارشکنی دادستانی اندیمشک برای مرخصی پزشکی علی نجاتی

علیرغم نیاز مبرم علی نجاتی به مراجعه به پزشک معالج خود و درمان در خارج از زندان، دادستانی اندیمشک با مانع تراشی از پیگیری روند درمان این کارگر عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه جلوگیری می کند.

به گزارش کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، در پی تایید پزشک معالج علی نجاتی مبنی بر خطرناک بودن نگهداری نامبرده در فضای بسته و تشدید بیماری اش در شرایط زندان، بر طبق قانون بایستی نامبرده به پزشکی قانونی ارجاع داده می شد.

از آنجایی که علی نجاتی قبلا اعلام کرده بود که با دستبند و پابند در هیچ مرکز پزشکی و یا دادگاهی حاضر نخواهد شد بر اساس درخواست خانواده اش قرار شد که چند روز مرخصی به نامبرده داده شود تا بتواند کارهای مربوط به پزشکی قانونی را با همراهی خانواده انجام دهد.

اما دادستانی اندیمشک با ترفندهای مختلف مانع از انجام چنین امری شده و با درخواستهای متناقض سعی در اذیت و آزار این زندانی و خانواده اش کرده اند. در آخرین مرحله ی مراجعات مکرر خانواده قرار بر این شد که نامبرده با گذاشتن ۲ فیش حقوقی به مرخصی پزشکی بیاید.

با مراجعه ۲ نفر از کارگران هفت تپه و انجام مراحل قانونی برای انجام کفالت به طور ناگهانی در آخرین مرحله قاضی ناظر زندان اعلام کرده است که فیش حقوقی کارگران هفت تپه مورد قبول مسئولین قضایی نیست و بایستی فیش حقوقی کارمند بانک یا آموزش و پرورش با ۱۰ سال سابقه کار بیاورید. این در حالی است که هنوز وثیقه دویست میلیونی مربوط به حکم قبلی ایشان در اختیار دادگاه است.

شرایط زندان به شدت برای سلامت علی نجاتی مضر است و شلوغی بند و فضای بسته بیماری او را تشدید می کند. همچنین در تماس تلفنی نامبرده از کاهش دید در چشم چپش و درد در قفسه سینه شکایت کرده است و مرتب در حین صحبت دچار سرفه شده است.

علی نجاتی، به همراه پسرش پیمان در روز پنج شنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، توسط  ماموران امنیتی در منزلش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

برخی منابع در آن زمان گزارش داده بودند که علی نجاتی، عضو سندیکای هفت تپه به دلیل محکومیت قبلی برای اجرای حکم‌اش دستگیر شده است؛ اما در مراحل بعدی با مراجعه وکیل مشخص شده که پرونده جدیدی برای او به اتهام «شرکت در اعتصابات هفت تپه» مفتوح شده است.

در زمان بازداشت این فعال کارگری گزارش شده بود که ماموران امنیتی بدون در دست داشتن حکم قضایی وارد منزل  شده و پس از ضرب و جرح  علی نجاتی و دیگر اعضای خانواده اقدام به بازداشت وی و پسرش کردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با تایید این گزارش و ضمن اعلام انزجار از ادامه بازداشت غیر قانونی علی نجاتی، طی بیانیه ای خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط وی شد و هشدار داده بود که مسئولیت هرگونه عارضه جسمانی ایجاد شده برای علی نجاتی، مستقیما بر عهده ی مقامات قضایی و امنیتی است.

دوم دی‌ماه ، علی نجاتی طی تماس تلفنی از زندان شوش اعلام کرده بود که از بازداشتگاه امنیتی به بند “سلامت ” این زندان منتقل شده است.

علی نجاتی تا کنون بارها به دلیل فعالیت های صنفی و سندیکایی مورد تعقیب و بازداشت قرار گرفته است.

وی پیش تر در روز سه شنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۴، از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از ۳۴ روز بازداشت، با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

علی نجاتی در سال ۸۸ نیز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به احکام زندان محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید:

علی نجاتی، فعال کارگری به بند سلامت زندان شوش منتقل شد

علی نجاتی از اعضای سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شد

احضار علی نجاتی فعال کارگری به دادگاه

آزادی علی نجاتی فعال کارگری با قید وثیقه

ملاقات علی نجاتی فعال کارگری با خانواده در زندان

ملاقات علی نجاتی فعال کارگری با خانواده در زندان

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید