حمیدرضا امینی به بهداری زندان اوین منتقل شد

تصویر آرشیو

حمیدرضا امینی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، به بهداری این زندان منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح امروز، چهارشنبه ۱۷ بهمن‌ ۹۷، حمیدرضا امینی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، به دلیل مشکلات گوارشی به بهداری این زندان منتقل شد. گفته شده، امکانات پزشکی بهداری زندان اوین، محدود است و این زندانی به درمان در مراکز تخصصی خارج از زندان نیاز دارد، اما مسئولان زندان از اعزام وی به بیمارستان خودداری می‌کنند.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت:‌ «حال عمومی وی خوب نیست. افسر نگهبان وقت آقای صادقی و یک زندانی سیاسی دیگر به نام ناصر فهیمی، در ساعت ۱۲:۲۰ دقیقه امروز از او عیادت کرده‌اند. ضمن اینکه به علت کمبود امکانات پزشکی باید به بیمارستان اعزام شود که مسئولان زندان تا الان از این موضوع سر باز زده‌اند».

حمیدرضا امینی که با حساب کاربری “آریوبرزن” در شبکه‌های اجتماعی فعال بود، روز ۱۱ مهرماه ۹۷ پس از تشکیل جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع درخصوص جزئیات این پرونده به کمپین گفته‌بود: “در این جلسه دادگاه حمیدرضا امینی به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد”.

از سوی دیگر گزارش شده‌بود که آقای حمیدرضا امینی از بابت اتهام «توهین به مقدسات» پس از تشکیل جلسه دادگاه در مردادماه سال جاری نیز به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

کمپین پیش از این گزارشی در خصوص صدور محکومیت ۱۱ ساله این فعال تلگرامی منتشر کرده‌بود.

حمیدرضا امینی که در فضای مجازی با اکانت “آریوبرزن” فعالیت می‌کرد، روز ۱۱ آذرماه ۱۳۹۶ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت، اما به دلیل عدم همکاری با وزارت اطلاعات در ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، به زندان تهران بزرگ مشهور به “فشافویه” منتقل شد و به همین دلیل یک بار دست به اعتصاب غذا زده‌ و طی وعده مسئولین مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی اعتصاب غذای خود را شکسته بود.

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید