عثمان اسماعیلی، فعال کارگری به اداره اماکن سقز احضار شد

عثمان اسماعیلی، فعال کارگری اهل سقز، به اداره اماکن شهرستان سقز احضار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، اداره اماکن شهرستان سقز، روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۹۷، طی تماسی تلفنی از عثمان اسماعیلی فعال کارگری، خواسته‌است، خودش به این اداره معرفی کند.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: «اداره اماکن شهرستان سقز با عثمان اسماعیلی تماس گرفت و از او خواست که روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، خودش را به اداره اماکن معرفی کند و آقای اسماعیلی در پاسخ گفته که من در حال حاضر در سقز نبوده و در کرمان مشغول به کار هستم و برای عید نوروز بر می گردم مامور تلفن کننده هم گفته است که به محض این که برگشتید باید خودتان را به این اداره  معرفی کنید.»

از دلایل این احضار اطلاعی در دست نیست.

پیش از این نیز خانواده این فعال کارگری به اداره اطلاعات شهرستان سقز احضار شده‌بودند.

عثمان اسماعیلی، فعال کارگری اهل سقز که ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ پس از سپری کردن ۲ ماه حبس تعزیری، آزاد شده بود، حین حضور در اجتماع روز جهانی کارگر، اول ماه مه برابر با ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، در سقز مجددا بازداشت شد. این فعال کارگری، ۱۳ اردیهشت ۱۳۹۷، پس از صدور وثیقه ۳۲ میلیون تومانی، به بند سلامت زندان سقز منتقل شد و دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، با قید وثیقه ۳۰ میلیون تومانی، به صورت موقت آزاد شد.

عثمان اسماعیلی، در شعبه ۴ دادیاری به اتهام‌های “تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی” محاکمه شد و با سپردن وثیقه تا زمان صدور رای دادگاه به صورت موقت آزاد است.

این فعال کارگری اهل سقز، پیش‌تر در ۹ اسفند ۱۳۹۶، برای سپری کردن ۲ ماه حبس تغزیری، خود را به اجرای احکام زندان مرکزی سقز معرفی کرده بود، با احتساب مدت ۱۲ روز بازداشت قبلی و با پایان یافتن دوران محکومیت، دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، از زندان سقز آزاد شده بود.

گفتنی است، این فعال کارگری، ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، در شهر سقز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد و بعد از ۱۲ روز بازداشت در سلول انفرادی با سپردن وثیقه ۷۲ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود.

عثمان اسماعیلی در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۴، به اتهام “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز محاکمه و به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم پس از بررسی در دادگاه تجدید استان به تحمل دو ماه حبس در زندان سقز کاهش یافت.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید