مهران زهراکار زندانی سیاسی از زندان آزاد شد

مهران زهراکار زندانی سیاسی از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷، مهران زهراکار، زندانی سیاسی و نویسنده محبوس در بند ۸ سالن ۹ زندان اوین، با توجه به عفو ۲۲ بهمن‌، از زندان آزاد شد.

مهران زهراکار ۲۷ تیرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت تحمل دو سال حبس تعزیری به زندان اوین، بند ۸ سالن ۹ منتقل شده‌بود. وی اسفندماه ۹۶ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با ریاست قاضی مقیسه به اتهام “توهین به رهبری”، در حالی محاکمه شد که از حق داشتن وکیل در طول روند دادرسی محروم بود.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفته‌بود: «مهران زهراکار، به دلیل فعالیت‌هایی که در شبکه‌های مجازی داشت و به علت نوشتن مقالات انتقادی در فیس‌بوک و اینستاگرام، ۹ آذرماه ۹۶ از سوی دادسرای ناحیه ۳۳ احضار شد و چند روز بعد در همان ماه، توسط پلیس امنیت بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.»

کمپین پیش‌تر در گزارشی از آخرین وضعیت مهران زهراکار زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین گفته‌بود.

مهران زهراکار، مولف سه جلد کتاب است که تنها دو جلد آن مجوز چاپ گرفت. کتاب‌هایی که از او به چاپ رسیده‌است “غرب چگونه غرب شد” و “مقایسه انقلاب کبیر فرانسه و انقلاب مشروطه در ایران” است و کتاب “ویژگی‌های مهم قدرت و سیاست در یک قرن گذشته در ایران” هیچ‌گاه اجازه انتشار نیافت.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید