مازیار سیدنژاد فعال کارگری با وثیقه آزاد شد

«مازیار سیدنژاد»، فعال کارگری، با سپردن وثیقه به صورت موقت از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ «مازیار سیدنژاد»، فعال کارگری که از آذرماه سال جاری در بازداشت به‌سر می‌برد، با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی، از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

ماموران امنیتی، این فعال کارگری ۳۸ ساله را روز چهارشنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۷ به همراه «بهروز ممبینی»، یکی دیگر از کارگران معترض گروه ملی فولاد، بازداشت کرده و به بند عمومی زندان اهواز منتقل کرده‌بودند.

«بهروز ممبینی» که از بازداشت شدگان اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز است و در مستند تلویزیونی «طراحی سوخته» نیز حضور داشت، سوم بهمن‌ماه ۹۷، با تامین وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی پس از ۵۵ روز بازداشت از زندان اهواز آزاد شده‌بود.

کارگران گروه ملی فولاد در آبان و آذر امسال، با پیوستن به کارگران معترض نیشکر هفت تپه، تجمعات بزرگی را در شهرستان شوش و اهواز سازماندهی کردند.

«پرداخت حقوق معوق»، «ازسرگیری تولید و تامین مواد اولیه»، «برقراری بیمه‌های تامین اجتماعی و تکمیلی» و «توجه به وضعیت معیشتی کارگران» از جمله خواسته‌های کارگران این مجتمع است.

از شامگاه روز دوشنبه ۲۶ آذر تا روز سه شنبه ۲۷ آذرماه ماموران امنیتی دست‌کم ۴۱ کارگر شرکت ملی فولاد اهواز بازداشت کردند.

گروه ملی صنعت فولاد را گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌کرد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید