مهدی مقدری به مدت شش ماه از حضور در جلسات شورای شهر اصفهان محروم شد

با شکایت سپاه پاسداران و ستاد امر به معروف و نهی از منکر، یک عضو شورای شهر اصفهان، به علت انتشار دو توئیت در دفاع از «مهدی حاجتی» و «علی اصغر غروی»، از حضور در جلسات شورای شهر اصفهان منع شد.

«مهدی مقدری» عضو شورای شهر اصفهان به رویداد۲۴ گفت: «صبح روز چهارشنبه ۲۱ فروردین‌ماه، با حضور در شعبه ۱۱ بازپرسی عمومی و انقلاب اصفهان، آخرین دفاع بنده در پرونده‌های مرتبط با توئی️ت و پست اینستاگرامی دفاع از آقایان مهدی حاجتی عضو شورای اسلامی شهر شیراز و دکتر علی اصغر غروی پژوهشگر قرآنی و فعال سیاسی صورت گرفت و در پایان جلسه، بازپرس پرونده با قرار نظارت قضایی، من را به مدت شش ماه از حضور در شورای اسلامی شهر اصفهان محروم کرد».

شاکیان پرونده مهدی مقدری سپاه پاسداران استان اصفهان و همچنین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این استان هستند.

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی به رویداد ۲۴ گفته به دلیل عدم پذیرش وکیل مدافع و قرار صادره، اعتراض مکتوب خود را ارائه کردم.

مقدری در صفحه توییتر خود علی اصغر غروی را “مخالف نجیب جمهوری اسلامی” توصیف کرده بود. همچنین درباره مهدی حاجتی نوشته بود “چرا این نکته بدیهی را برخی در نمی‌یابند یا نمی خواهند دریابند که «حق داشتن» لزوما به معنای بر حق بودن نیست. هر انسانی حتی اگر ما اندیشه یا عقیده او را نپسندیم و درست ندانیم، حقوقی دارد که از مهمترین این حقوق، حق دادرسی عادلانه است. آزادگی در این است که فرد از حقوق افرادی دفاع کند که با آنها مخالف است. مهدی حاجتی را آزاد کنید.”

مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز، پنجم مهرماه ۹۷ و به دلیل نوشتن توئیتی در حمایت از «دو شهروند بهایی بازداشت شده» از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بود. او ۱۵ مهرماه با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید