تداوم اعتصاب غذای برزان محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه به دلیل عدم توجه به خواسته‌هایش

برزان محمدی، زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ، (فشافویه)، نزدیک به دو ماه‌ و نیم است که در اعتصاب غذاست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، برزان محمدی، شهروند ۴۱ ساله اهل سروآباد کردستان که دوران محکومیت ۳ سال و نیم خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند، از روز پنج‌شنبه ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۷ در اعتراض به وضعیت نامناسب خود در زندان فشافویه و عدم رسیدگی به درخواستش مبنی بر انتقال به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده است. وضعیت جسمانی او وخیم گزارش شده و نیاز فوری به مراقبت‌های پزشکی دارد. گفته می‌‌شود او در طول مدت اعتصاب غذایش با کاهش وزن شدید و افت فشار خون مواجه شده‌است.

این در حالی است که دستگاه قضایی کشور و مسئولان زندان تهران بزرگ به خواسته‌های او توجهی ندارند.

منبع نزدیک به این زندانی سیاسی می‌گوید از آنجایی که وضعیت جسمانی او به شدت وخیم است شماری از فعالان سیاسی، مدنی و خانواده‌های آن‌ها در نامه‌ای سرگشاده از او خواسته‌اند که اعتصاب غذایش را پایان دهد.

در بخشی از این نامه آمده است: «ما حمایت خود را از برزان محمدی و تمام زندانیان سیاسی و عقیدتی اعلام می‌داریم و خواستار انتقال وی به زندان اوین و آزادی بلادرنگ وی هستیم. ما می‌دانیم برزان و دیگر زندانیان جز خواستن زندگی در کشوری برپایه آزادی، برابری و کرامت انسانی و رعایت حقوق شهروندی و قائل نشدن هیچ‌گونه تبعیضی میان مردم از هر قوم و با هر دین و آئینی چیز دیگری نمی‌خواهند.

در ادامه نامه خانواده‌های زندانیان سیاسی و فعالان مدنی آمده است: «برقراری آزادی و اجرای عدالت در ایران نه تنها خواسته برزان محمدی، که خواسته تمام مردم آزادیخواه و انسان دوست است. نمی‌خواهیم شاهد سیاه‌پوش شدن مادری دیگر باشیم. هنوز غم جان باختن ده‌ها نفر از زندانیان سیاسی همچون، شاهرخ زمانی، سینا قنبری وحید صیاد نصیری و ده‌ها نفر دیگر بر قلب‌هایمان سنگینی می‌کند. با مبارزه و استقامت پر صلابتمان جلوی ” مرگ خاموش” زندانیان سیاسی باید ایستاد. نمی‌خواهیم جامعه این‌را دوباره تجربه کند!»

در پایان خطاب به این زندانی سیاسی گفته‌‌شده: «برزان عزیز، ما صدای تو و هزاران نفر از زندانیان سیاسی دیگر که صدای اعتراض جامعه هستید، می‌باشیم. خبر اعتصاب غذایت را دنبال می‌کنیم و نگران جان و سلامتت هستیم. لذا صمیمانه در کمال مسئولیت در دفاع از جان و آزادیت، از تو می‌خواهیم که هر چه زودتر به اعتصاب غذایت پایان بدهی و با پایان اعتصاب غذایت، حکومت را در فرایند حذف خاموش مخالفان ناکام بگذاری.»

اسامی امضا کنندگان نامه به شرح زیر است:

“زرتشت احمدی راغب-فریدون ارشدی-رضا اسدی-سیمین اسودی قوشچی-عباس اکرمی-شهناز اکملی-میترا ابراهیمی-پونه اسطلخی-کاوه آهنگری-علی بداغی-هیوا بوتیمار-بهزاد بهرامی-شعله پاکروان-پریساپوینده-معین حاجی زاده-شهین حدادلاریجانی-ژیلا حسن پور-عدنان حسن پور-لیلی حسن پور-رضا حضرتی-طاهره خاتمی بیدگلی-لیلا خزایی-منیژه خالق پرست-علی خوشنمک-سهیلا دالوند-محمدعلی دهباری-افسون دهقانی-راحله راحمی پور-علیرضا رحیمی-حسین رشیدی-کشور رضایی-مجید رضایی-نسترن رمضانعلی-سامان زندیان-محمدحسین سپاسی-لیلا سلطان پناه-فریا سلیمی-روژین شریفی-سجادشاه مرادی-مهرانگیز شاه مرادی-رفعت شهابی-شیلان صالحی-احسان صدیق-الهه صیادی نصیری-عباس عرب پاریزی-نادیا عنبری-حوریه فرج زاده طارانی-شریف فلاح-شکوفه قبادی-ملیحه کریم الدینی-محمد کریم بیگی-مجید کریمی-سیروان کهنه پوشی-شیوا محبوبی-سیران محمد حسینی-چیا محمدی-اقدس محمودی-کاوه مرتضوی-محمد مستعلی زاده-فرنگیس مظلوم-سیروس ملکوتی-محمد مهدوی فر-چنور مهرپرور-شهین مهین فر-حسین موسوی-فاطمه سادات موسوی-علی میرزایی-سودابه نامدارزنگنه-امید نوروزیان-امیرنوذر نوری پور-بهزاد همایونی-مسعود سیفی زاده -علیرضا توکلی-الان وزیری -شروین رها -ارمیا رنجبر-عماد اعتماد-سحر صبا-پژمان ابراهیمی-نیکو ویسی-وحید محمدی-عمر مینائی-محسن موسوی-امید اقدمی-فاطمه زهرا محمد تقی زاده-شهریار براتی نیا-فریاد موسویان-سجاد قاسمی شهرکی-امیر سراجدین-ویدا قاسمی-لونا یوسف زاده-ھیمن خواستان-محسن موسوی”

برزان محمدی شهروند ۴۱ ساله اهل سروآباد کردستان به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “قاضی صلواتی” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس گزارشاتی که کمپین پیش‌تر دریافت کرده‌بود، “برزان محمدی” فرزند احمد و اهل روستای گوشخانی سروآباد به دلیل شرکت در اعتراضات مردادماه ۹۷ در تهران به زندان محکوم شده و گزارش شده بود که آقای محمدی در زمان رسیدگی به پرونده و مراحل دادرسی‌اش از حق داشتن وکیل محروم مانده بود.

حکم ۶ سال حبس تعزیری برزان محمدی بعدتر در یک دادگاه تجدیدنظر در استان تهران در روز دوشنبه ۶ اسفند ۹۷ به سه سال و نیم کاهش یافت.

برزان محمدی، روز جمعە ١٢ مرداد ٩٧ از سوی نیروهای ادارە اطلاعات تهران و در جریان اعتراضات سراسری مردادماه در تهران بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای محمدی به کمپین گفته‌بود: “برزان در تهران کارگری می‌کرد، پس از بازداشت، منزل او از سوی نیروهای ادارە اطلاعات تفتیش و وسایل شخصی‌اش از جمله کتاب، فلش مموری و هارد اکسترنال وی توسط این نیروها ضبط شد”.

وی در زمان بازداشت به مدت ١٢ روز در سلول های انفرادی وزارت اطلاعات نگهداری و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان فشافویه منتقل شد.

اعتراضات مردادماه ۹۷ از شهرک صنعتی شاهپور جدید اصفهان در اعتراض به گرانی، افزایش تورم و قطعی مکرر برق آغاز شد و به سرعت به شهرهای دیگر سرایت کرد.

طی این اعتراضات، بسیاری از شهروندان اصفهان، شیراز، مشهد، تهران، کرج و … به خیابان‌ها آمده و اعتراض خود را به وضعیت بد اقتصادی نشان دادند. آن زمان گزارش‌ها حاکی از آن بود که نیروهای امنیتی در برخی از مناطق با معترضین به شدت برخورد کرده‌ و برخی منابع خبری و همینطور ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی تایید کردند که نیروهای امنیتی و انتظامی به اجتماع کنندگان با پرتاب گازاشک‌آور و گلوله‌های رنگی پاسخ دادند و با خودورهای آب‌پاش سعی بر متفرق کردن مردم داشتند. طی این تجمعات صدها تن از شهروندان در سراسر کشور بازداشت و شماری نیز با احکام زندان مواجه شدند.

بیشتر بخوانید:

اسامی برخی بازداشت شدگان اعتراضات ۱۱ مردادماه/ ویدئو

بازداشت شدگان اعتراضات مردادماه مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته‌اند

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید