رحمت‌الله پاکزاد از زندان رجایی شهر به بیمارستان منتقل شد

رحمت‌الله پاکزاد، زندانی عقیدتی ـ سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به دلیل وخامت حال جسمانی و درد شدید در ناحیه دستگاه گوارشی به مراکز تخصصی درمانی خارج از زندان منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز سه شنبه ۲۸ خردادماه ۹۸، رحمت‌الله پاکزاد زندانی عقیدتی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر  به دلیل وخامت حال جسمانی به مراکز درمانی تخصصی خارج از زندان منتقل شد.

بر اساس این گزارش از روز پنج شنبه بیست و ششم اردیبهشت وضعیت جسمانی  آقای پاکزاد بسیار وخیم شده است اما مسئولین زندان رجای شهر کرج از انتقال وی به مراکز درمانی ممانعت کرده‌ بودند.

آقای پاکزاد شهروند کُرد بابت اتهامات “اقدام علیه امنیتی ملی از طریق عضویت در گروه های مخالف نظام”، “تبلیغ علیه نظام” و “خروج غیرقانونی”  توسط دستگاه قضایی به ۵ سال زندان محکوم شده است.

یک منبع مطلع در رابطه با وضعیت این زندانی به کمپین گفت: «آقای پاکزاد از حدود سی و دو روز گذشته روز ی دو بار  به علت درد شدید ناشی از ناراحتی سیستم گوارشی جهت درمان و رسیدگی به بهداری زندان مراجعه می‌کردند، اما متأسفانه بدون رسیدگی جدی و با تجویز چندین قرص معده (رانیتیدین و شربت آلومنیوم ام جی) ایشان را به داخل بند بازمی‌گرداندند».

این منبع در ادامه گفت: «علیرغم این‌که درمدت این سی و دو روز آقای پاکزاد نامه‌نگاری متعددی با رئیس بهداری زندان، مدیریت، معاونین وی، ریاست اندرزگاه و قاضی ناظر بر زندان جهت پیگیری و مداوای بیماری‌اش داشته اما تاکنون هیچ‌گونه پیگیری و پاسخی صورت نگرفته است. همچنین ایشان در طول این مدت براثر شدت درد از ناحیه شکم و معده مجبور به نشسته خوابیدن بوده است».

این منبع آگاه در پایان گفت: «علاوه برهمه این‌ها، ایشان باوجوداینکه سنگ کیسه صفرا داشتند اما جهت درمان داروهای غیر مرتبط با این نوع بیماری برای ایشان تجویزشده (کلپرمین) که نه تنها با درمان سنگ کیسه صفرا سازگاری نداشته بلکه باعث تشدید بیماری نیز شده به‌طوری‌که بارها نسبت به این موضوع نیز اعتراض کردند».

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید