آنیشا اسدالهی ممنوع‌الملاقات است

آنیشا اسدالهی، معلم بازداشتی ساکن تهران، ممنوع‌الملاقات شده و از حق تماس تلفنی با خانواده خود محروم است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مسئولان زندان اوین، روز پنج‌شنبه ۶ تیرماه ۹۸، در پاسخ به مراجعه‌ خانواده آنیشا اسدالهی، برای ملاقات با او، اعلام کرده‌اند که این معلم زبان ممنوع ‌الملاقات و ممنوع ‌التماس است.

آنیشا اسدالهی، از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر بود که روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با قرار کفالت به طور موقت آزاد شده‌بود، اما دوباره توسط نیروهای وزارت اطلاعات در محل کار خود بازداشت شد.

ماموران امنیتی ساعت ۲۱:۳۰ سه‌شنبه ۲۸ خرداد، آنیشا اسدالهی را در خیابان کمیل تهران در محل کار خود بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل کردند.

یک منبع آگاه به کمپین گفته‌بود: «پس از بازداشت خانم اسدالهی، ۱۲ نفر از نیروهای اطلاعاتی به همراه وی به منزل برادرش رفته و در غیاب او درب منزل را بازکرده، خانه را مورد تفتیش قرار داده و وسایل شخصی برادرش از جمله چند لپ‌تاپ و هارد اکسترنال را با خود بردند. سپس نیروهای امنیتی به منزل آنیشا رفته، آنجا را نیز مورد بازرسی قرار داده و لوازم ایشان را نیز ضبط کردند».

با این وجود تا این لحظه از اتهامات طرح شده یا دلیل بازداشت خانم اسدالهی اطلاعی در دست نیست و مسئولان زندان و مقامات قضایی در پاسخ به پیگیری‌های خانواده وی پاسخی قانع کننده نمی‌دهند.

خانم اسدالهی پیش‌تر در روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، به همراه تعداد دیگری از شرکت‌کنندگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت و روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شده‌بود.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، روز جهانی کارگر، گروهی از کارگران، بازنشستگان و جمعی از شهروندان در گروه‌های مختلف در پی فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. این اجتماع با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و خانم اسدالهی به همراه شماری از شهروندان بازداشت شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید