مریم محمدی، فعال حقوق زنان به زندان اوین منتقل شد

مریم محمدی، فعال حقوق زنان و از اعضای «ندای زنان ایران» که توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان گرمسار بازداشت‌شده بود به زندان اوین در تهران منتقل و پرونده ایشان در شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین در حال رسیدگی است. دو عضو دیگر «ندای زنان ایران» به نام‌های اکرم نصیریان و ناهید شقاقی توسط نیروهای امنیتی پیش‌تر بازداشت شده‌بودند .

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مریم محمدی، فعال حقوق زنان که روز دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی در گرمسار بازداشت‌شده بود به زندان اوین در تهران منتقل‌شده است.

همسر خانم محمدی طی یادداشتی در صفحه اینستاگرامی خود در این رابطه نوشت: «امروز در دومین روز بازداشت همسرم مریم محمدی به شعبه یک دادیاری شهرستان گرمسار مراجعه کردیم، گفتند مریم را همان دیروز به تهران بردند اما آدرس دقیق انتقال او را به ما ندادند. به اوین دادسرای مقدسی مراجعه کردیم به ما اطلاع دادند که مریم در زندان اوین است و پرونده وی در شعبه ۲ بازپرسی رسیدگی می‌شود. اما پول و دارو و وسایل شخصی که برای همسرم برده بودیم را تحویل نگرفتند. گفتند درخواست بنویسید و شماره تلفن بدهید
در صورت صلاح‌دید با شما تماس گرفته خواهد شد. همچنین جوابی به سؤالات ما از قبیل اینکه مریم چند روز باید در بازداشت باشد و یا اینکه در چه بندی نگه‌داری می‌شود و جرمش چیست را ندادند و گفتن تا اتمام تحقیقات نمی توانیم پاسخ دهیم. تا اینکه همسرم در ساعاتی پیش از زندان با مادرش تماس گرفت و اعلام کرد که حالش خوب است و در اوین زندانی است و تقاضای ارسال پول کرد و گفت به دلیل شوری غذاها و بیماری فشارخون نمی‌تواند غذای زندان را بخورد و نیاز به پول برای خرید دارد».

لازم به توضیح است که برای پروین محمدی، فعال کارگری و نایب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران و خواهر مریم محمدی نیز در شعبه اول دادگاه انقلاب کرج پرونده تشکیل و در تاریخ دوم شهریور به این شعبه فراخوانده شده است.

روز جمعه ۶ اردیبهشت ماه ۹۸، پروین محمدی به همراه تعدادی از فعالین کارگری در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت شده بود.

پیش‌تر نیز دو عضو دیگر «ندای زنان ایران» به نام‌های اکرم نصیریان و ناهید شقاقی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌بودند .

خانم نصیریان روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، توسط مأموران امنیتی در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌بود و روز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

کمپین پیش تر گزارش داده بود که پرونده خانم نصیریان از اعضای «ندای زنان ایران» برای رسیدگی به دادسرای گرمسار ارجاع شده است.

ناهید شقاقی نیز صبح روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت در منزل شخصی‌اش بازداشت و روز شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت، تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید