اسرین درکاله و مریم محمدی از اعضای «ندای زنان ایران» به بند عمومی زندان اوین منتقل شدند

اسرین درکاله و مریم محمدی از اعضای «ندای زنان ایران» که توسط مأموران وزارت اطلاعات در گرمسار بازداشت‌شده بودند، پس از پایان مراحل بازجویی از بند ۲۰۹ زندان اوین  به بند عمومی زنان در این زندان منتقل شدند. دو عضو دیگر «ندای زنان ایران» به نام‌های اکرم نصیریان و ناهید شقاقی نیز پیش‌تر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به‌صورت موقت با وثیقه از زندان اوین آزاد شده بودند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شب سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، اسرین درکاله و مریم محمدی از اعضای “ندای زنان ایران” از بند ۲۰۹ زندان اوین  به بند عومی زنان در این زندان منتقل شدند.

گزارش شده  که اتهام «اخلال در امنیت ملی» به اسرین درکاله و مریم محمدی تفهیم شده است.

روز دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸، مریم محمدی، فعال حقوق زنان توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل خود بازداشت و به بند ۲۰۹ بازداشتگاه این نهاد امنیتی در زندان اوین جهت بازجویی منتقل شد. پرونده این عضو «ندای زنان ایران» در شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین در حال رسیدگی است.

روز یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸، اسرین درکاله، فعال حقوق زنان نیز توسط ماموران وزارت اطلاعات در گرمسار بازداشت شد. این عضو «ندای زنان ایران» ابتدا به دادسرای عمومی و انقلاب گرمسار منتقل و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

یک منبع مطلع در رابطه با بازداشت خانم درکاله به کمپین گفته بود: «خانم درکاله به‌تازگی از کار خود اخراج شده بودندو روز یکشنبه زمانی که برای پیگیری بیمه بیکاری به همراه پسر خود به اداره کار مراجعه می‌کنند در خیابان توسط نیروهای امنیتی بازداشت می‌شوند.»

پیش‌تر نیز دو عضو دیگر «ندای زنان ایران» به نام‌های اکرم نصیریان و ناهید شقاقی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌بودند .

خانم نصیریان روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، توسط مأموران امنیتی در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌بود و روز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

کمپین پیش تر گزارش داده بود که پرونده خانم نصیریان از اعضای «ندای زنان ایران» برای رسیدگی به دادسرای گرمسار ارجاع شده است.

ناهید شقاقی نیز صبح روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت در منزل شخصی‌اش بازداشت و روز شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت، تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

در خواست برای لغو ازدواج کودکان، توقف خشونت علیه زنان و سواد آموزی به بانوان بی سواد و کم سواد از فعالیت اعضای بازداشت شده ندای زنان ایران بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید