یاسر امینی آذر از اعضای کانون صنفی معلمان مهاباد به احکام زندان محکوم شد

یاسر امینی‌ آذر، دبیر ریاضی و فعال صنفی فرهنگیان اهل مهاباد توسط دستگاه قضایی به احکام زندان محکوم شد. این معلم کُرد روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت توسط ماموران اداره اطلاعات پس از خروج از مدرسه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یاسر امینی‌آذر از اعضای کانون صنفی معلمان مهاباد بابت اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به ۱۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

مکتب قرآن در اطلاعیه که در روز دوشنبه ۴ شهوریور منتشر کرده است ضمن تایید این خبر نوشته: «دادگاه انقلاب مهاباد، با این استدلال که : بزهکاری متهم! و رأی محکومیت صادره مدلل به دلایل اثباتی و قوانین و امارات قضایی موجود در پرونده بوده و… با ردّ تجدید نظرخواهی معمولی دادنامه تجدید نظر خواسته را عیناً تأیید و استوار می نماید رأی صادره قطعی است.»

روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ماموران ادراه اطلاعات در شهر مهاباد، یاسر امینی‌آذر را پس از خروج از مدرسه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه جهت بازجویی منتقل کردند. روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، آقای امینی‌آذر  با سپردن وثیقه ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده بود.

آقای امینی آذر، پیش از این در روز ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۷، نیز در خصوص تحصن سراسری معلمان به بازپرسی اداره آموزش و پرورش شهرستان مهاباد، احضار شده‌ و در خصوص فعالیت‌های صنفی‌اش مورد بازخواست قرار گرفته‌بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید