آرام زندی، فعال کارگری «توأم با خشونت فیزیکی» بازداشت شد

آرام زندی، از فعالان کارگری ساکن سنندج شب گذشت توسط مأموران اداره اطلاعات این شهر «توأم با خشونت شدید فیزیکی» بازداشت و  به بازداشتگاه این نهاد امنیتی منتقل شد. به گزارش منابع آگاه، «در پی این بازداشت و خشونت های انجام گرفته از سوی ماموران امنیتی مادر این فعال کارگری به دلیل فشارهای عصبی وارده و سابقه بیماری قلبی به بیمارستان منتقل‌شده است.»

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز گذشته چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸، آرام زندی از فعالان کارگری سنندج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی جهت بازجویی منتقل شد.

بر اساس این گزارش مریم میرکی (دایه مریم) در زمان بازرسی منزل و به دلیل آنچه خشونت مأموران امنیتی  عنوان‌شده است به اثر فشارهای عصبی وارده و سابقه بیماری به بیمارستان تأمین اجتماعی  سنندج منتقل‌شده و هم‌اکنون تحت درمان در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان بسر می برد.

مهرداد امین وزیری، فعال کارگری اهل سنندج در این رابطه به کمپین گفت: «شب گذشته آرام زندی، هنگام مراجعه به منزل مادرش توسط مأموران اداره اطلاعات بازداشت  سپس منزل وی مورد بازرسی قرار می گیرد.»

این فعال کارگری در ادامه افزود: «به دلیل «خشونت‌های فیزیکی» در هنگام بازداشت  آقای زندی و  بازرسی منزل از سوی نیروهای امنیتی و برخوردهای شدیدی که انجام‌گرفته بود، حال عمومی دایه مریم مادر آقای زندی  به دلیل سوابق بیماری‌های قلبی و استرس‌های ناشی از این اتفاق، وخیم و  به بخش مراقبت‌های ویژه  بیمارستان تأمین اجتماعی سنندج منتقل شده است.»

«آرام زندی» و «فواد زندی» دو برادر و از فعالان کارگری در سنندج، تاکنون بارها توسط نیروهای امنیتی بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به زندان محکوم شده اند.

این دو فعال کارگری در تاریخ  ۱۵ تیرماه سال۱۳۹۴، از سوی دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی هرکدام به تحمل چهار ماه حبس محکوم شده بودند. آنها ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه یک‌شنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۴، در زمانی که به دادگاه انقلاب سنندج احضار شده بودند، به زندان این شهر منتقل شدند.

آرام و فواد زندی پیش‌تر در ۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۴، در آستانه اول ماه می روز جهانی کارگر، به دنبال حمله ماموران لباس شخصی به منزلشان بازداشت شدند. آنها سپس در ۹ خردادماه سال جاری، با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی برای هر کدام از زندان مرکزی سنندج آزاد شدند.

این دو فعال کارگری در سنندج همچنین در ۲۵ اسفندماه ۱۳۸۹، به مدت یک هفته در بازداشتگاه حفاظت اطلاعات سپاه سنندج نگهداری و «تحت بازجویی و شکنجه» قرار گرفته بودند.

«آرام و فواد زندی» در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به ریاست «قاضی مبارکی»، به اتهام “برپایی مراسم روز کومله در دامنه کوه آبیدر” به همراه ۹ فعال کارگری دیگر در سنندج، هر کدام به تحمل یک سال زندان محکوم شدند. آنها در نهایت با قرار وثیقه‌ای به مبلغ ۳۰ میلیون تومان از زندان مرکزی سنندج آزاد شدند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید