ابوالفضل انصاری شهروند بهایی ساکن کرج با وثیقه آزاد شد

ابوالفضل انصاری، شهروند بهایی ساکن کرج با سپردن وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸، ابوالفضل انصاری شهروند بهایی ساکن کرج که روز شنبه ۱۲ مرداد از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود با سپردن وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت آقای انصاری به کمپین گفته بود: «ماموران امنیتی هنگام ورود به منزل آقای زیبایی کارت شناسایی نیروی انتظامی را نشان داده و پس از تفتیش منزل او را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.»

طی روزهای شنبه ۱۲ و یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، مأموران امنیتی روئین کهنسال، روح‌الله زیبایی و ابوالفضل انصاری از شهروندان بهایی ساکن کرج را بازداشت کردند. روح‌الله زیبایی و روئین کهنسال روز دوشنبه ۱۱ شهریورماه از زندان آزاد شده بودند.

گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل، بارها به بهایی ستیزی توسط حکومت جمهوری اسلامی ایران اعتراض کرده‌اند و این سرکوب سیستماتیک را مصداق بارزی از بی‌توجهی این حکومت به معاهدات حقوق بشری دانسته‌اند.

قانون اساسی جمهوری اسلامی، بهاییت را به عنوان دین یا مذهب به رسمیت نمی‌شناسد، از این رو بازداشت و زندانی کردن بهاییان نیز در طول چهار دهه کماکان ادامه داشته است.

در سال‌های اخیر، بدرفتاری با بهاییان تشدید شده است و شامل تخریب قبرستان‌های آنان، دستگیری‌های خودسرانه، حمله به منازل، ضبط اموال، اخراج از کار، و سلب حقوق مدنی اساسی از آنها شده است. جوانان بهایی ایرانی همچنان از حق تحصیلات دانشگاهی محرومند و هر دانشگاهی که دانشجویان بهایی در آن مشغول به تحصیل باشند وادار به اخراج آنها می‌شود. متخصصین بهایی از انتصاب در شغل‌های دولتی محروم هستند و به دلیل اعتقاداتشان از جانب شرکت‌های خصوصی مورد تبعیض قرار می‌گیرند. حتی کسانی که از آنها دفاع می‌کنند نیز مورد حمله قرار می‌گیرند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید