محمدصادق احمدی نیا شهروند اهل سنندج جهت اجرای حکم احضار شد/ سند

محمدصادق احمدی‌نیا، شهروند اهل سنندج جهت اجرای حکم به شعبه اجرای احکام سنندج احضار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، محمدصادق احمدی‌نیا، شهروند اهل سنندج که حکم ۲ سال حبس او در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر سنندج تایید شده‌بود، جهت اجرای حکم به شعبه چهارم اجرای احکام شهرستان سنندج احضار شده‌است.

بر اساس احضاریه‌ای که روز ۱۷ شهریورماه ۹۸ در سامانه الکترونیکی قوه قضاییه ثبت شده‌است، از آقای احمدی‌نیا خواسته شده ظرف مدت ده روز خود را به شعبه اجرای احکام معرفی کند.

در متن احضاریه نوشته شده است: «با توجه به محکومیت شما مقتضی است ظرف مدت ده روز جهت اجرای رای صادره در این شعبه حاضر شوید در صورت مراجعه در مهلت مقرر قانونی مشمول ۲۰ درصد تخفیف خواهید بود در غیر این صورت مطابق مقررات جلب خواهید شد.»

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت: «جالب است که در احضاریه قید شده که متهم در صورت حضور شامل۲۰ درصد تخفیف می‌شود. این در حالی‌است که آقای احمدی‌نیا به ۲ سال زندان محکوم شده‌است.»

دادگاه تجدیدنظر این فعال تلگرامی دوم تیرماه ۹۸ در شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر سنندج بدون حضور وکیل مدافع وی برگزار شده‌بود.

یکی از نزدیکان آقای احمدی‌نیا گفت: «وی پیش‌تر از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی از بابت اتهام «توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران» به دو سال زندان محکوم شده‌بود که در دادگاه تجدیدنظر این رای عینا تایید شد.»

محمدصادق احمدی نیا، شهروند اهل سنندج روز سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷، با دریافت ابلاغیه‌ای در خصوص اتهامات “اهانت به رهبر حکومت ایران از طریق بیان مطالب در شبکه‌های مجازی از طریق سامانه رایانه‌ای و اهانت به امام حسین” با ریاست قادر جنگ‌آزمای به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سنندج احضار شده‌بود.

این شهروند اهل سنندج دو پرونده دیگر با اتهامات “توهین به رهبری” و “توهین به ائمه (امام حسین)” در حال رسیدگی دارد که هنوز رای برای آن‌ها صادر نشده است.

محمدصادق احمدی نیا شهریورماه ۹۷ به شعبه ۴ بازپرسی سنندج با ریاست قادر جنگ‌آزمای احضار شده بود و پس از تفهیم اتهامات “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی نوشتن مطالب در خصوص رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی” همان روز با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده‌بود.

اسناد:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × 5 =