هوشنگ کوشکی فعال صنفی معلمان استان لرستان دوباره بازداشت شد

هوشنگ کوشکی، فعال صنفی معلمان استان لرستان که روز شنبه ۲ شهریورماه ۹۸، با سپردن وثیقه به صورت موقت از زندان خرم‌آباد آزاد شده‌بود، دوباره بازداشت شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ماموران امنیتی روز شنبه ۲۳ شهریورماه هوشنگ کوشکی، فعال صنفی معلمان استان لرستان را بازداشت کرده‌ و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

دلیل بازداشت دوباره آقای کوشکی تا این لحظه روشن نیست.

آقای کوشکی پیش‌تر در روز دوشنبه ۲۴ تیرماه در مدرسه طالقانی معمولان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز شنبه ۲ شهریورماه ۹۸ پس از چهل روز بازداشت و زندان به قید وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده‌‌بود.

این فعال صنفی معلمان در بازداشت قبلی خود، بدون داشتن حق تماس در بازداشتگاه اطلاعات سپاه خرم‌آباد بسر می‌برد.

کمپین پیش‌تر در گزارشی از تداوم بازداشت او در بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه خرم‌آباد خبر داده‌بود.

آقای کوشکی ساعت ۶ بعدازظهر روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸، در مدرسه طالقانی معمولان درحالی‌که در حال تصحیح کردن اوراق امتحانی بوده توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌بود.

گزارش شده بود که مأموران امنیتی یک روز پس از بازداشت آقای کوشکی روز سه‌شنبه به مدرسه طالقانی رفته و فیلم‌ دوربین‌های مداربسته‌ این مدرسه که در آن لحظه‌ بازداشت این معلم ثبت شده بود را ضبط کردند.

آقای کوشکی پیش از بازداشتش با انتشار ویدئویی در صفحه شخصی خود از بیانیه‌ای موسوم به ۱۴ تن که در تاریخ ۲۱ خردادماه ۹۸ به امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی کشور رسیده است اعلام حمایت کرده بود.

امضا کنندگان این بیانیه خواستار استعفای علی خامنه‌ای از رهبری و تغییر قانون اساسی شده بودند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید