دادگاه تجدید نظر؛ محکومیت رضا زارعی، شهروند ساکن تبریز کاهش یافت

حکم شش ماه زندان رضا زارعی، شهروند ساکن تبریز، توسط شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی به سه ماه و یک روز زندان کاهش یافت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بر اساس حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی، محکومیت سه ماه و یک روز حبس تعزیری به رضا زارعی فعال ترک (آذربایجانی) ابلاغ شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات آقای زارعی، صبح روز دوشنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹٨، در شعبه شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی برگزار شده بود.

یک منبع آگاه در رابطه با جلسه دادگاه این شهروند به کمپین گفته بود:‌ «در جلسه دادگاه تجدیدنظر، آقای زارعی تمامی اتهامات وارده را رد و  به‌حکم صادره در شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز اعتراض کرده و خواستار تجدیدنظر در حکم شده بود.»

بر اساس احضاریه که در اوایل شهریورماه به این شهروند ابلاغ شده بود، آقای زارعی برای ساعت ۱۰ صبح روز ۱۵ مهرماه ۹۸ برای رسیدگی به اتهامات وارده به شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی فراخوانده شده بود.

اتهامات وارده بر آقای رضا زارعی “تخریب تابلوهای اشخاص حقیقی”، “فعالیت علیه نظام”، “تشکیل گروه و دسته به‌منظور برهم زدن امنیت کشور” و “اجتماع و تبانی بر ضد امنیت داخلی کشور” عنوان‌شده بود.

دادگاه بدوی این شهروند روز ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان تبریز برگزارش شد.

آقای زارعی، درتاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ در تبریز توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و پس از ۱۷ روز بازداشت در اداره اطلاعات و ۳ روز حبس در زندان مرکزی تبریز با وثیقه ۵۰میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج × 3 =