عاطفه رنگریز فعال کارگری در زندان دست به اعتصاب غذا زد

عاطفه رنگریز، دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی که از تجمع روز جهانی کارگر تا کنون در بازداشت به سر می‌برد، دست به اعتصاب غذا زده‌است.

خانم رنگریز که از سوی دستگاه قضایی به ۱۱ سال و شش ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق، محکوم شده‌است، در اعتراض به روند ناعادلانه رسیدگی به پرونده‌اش از روز چهارشنبه ۲۴ مهرماه در زندان قرچک ورامین اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌است.

منابع کارگری می‌گویند این فعال کارگری در طول ۵ ماه گذشته، بارها با رویه‌های غیرقانونی از حقوق خود محروم شده‌است و در طول این مدت، تمام راه‌های ممکن برای بازگشت دادرسی خود به روند عادلانه را دنبال کرده است.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با ریاست قاضی محمد مقیسه، عاطفه رنگریز، دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی را به ۱۱ سال و شش ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق، محکوم کرد.

اتهامات این فعال کارگری «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «اخلال در نظم عمومی»، از طریق شرکت در اعتراضات کارگران و اعتراضات روز جهانی کارگر است. او به اشد مجازات از سوی قاضی مقیسه محکوم شده است.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، روز جهانی کارگر و در پی فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان برای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی، کارگران، بازنشستگان و جمعی از شهروندان در گروه‌های مختلف در مقابل مجلس حضور یافتند. این اجتماع با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و شماری از شهروندان بازداشت شدند.

همه بازداشت‌شده‌ها به مرور به قرار کفالت یا سپردن وثیقه آزاد شدند، اما عاطفه رنگریز، ندا ناجی و مرضیه امیری، از جمله کسانی هستند که کماکان در زندان به‌سر می‌برند.

عاطفه رنگریز به ۱۱ سال و شش ماه زندان و مرضیه امیری به ۱۰ سال و نیم زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده‌است و ندا ناجی کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان به‌سر می‌برد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید