بر اثر سقوط از ارتفاع یک کولبر کُرد جان خود را از دست داد

در پی شلیک مستقیم و تعقیب و گریز نیروهای مرزبانی سپاه پاسداران در مناطق مرزی پاوه یک کولبر کُرد براثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،  شب پنج شنبه ۲ آبان ماه ۱۳۹۸، «جواد ر ستم‌نژاد» کولبر و از اهالی یکی از روستاهای شهرستان پاوه، درپی تعقیب و گریز مأموران مرزبانی سپاه پاسداران مستقر در مناطق مرزی نوسود به دلیل سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

به گزارش مانبع محلی،  شب پنج شنبه گروهی از کولبران با کمین نیروهای مرزبانی در منطقه نوسود، مواجه شده و در حین تعقیب و گریز  از دست مأموران که توأم با تیراندازی مستقیم همراه بود، «جواد رستم‌نژاد» از اهالی روستای «شمشیر» پاوه  براثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

از آغاز سال ۹۸ تاکنون ده ها تن از کولبران در مناطق مرزی براثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی، سرما، غرق شدن در رودخانه و سقوط از ارتفاع کشته و یا زخمی شدند.

سه استان کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در نوار مرزی ایران با عراق و ترکیه محل اصلی فعالیت کولبرانی است که به دلیل فقدان اشتغال و مشکلات گسترده اقتصادی در مناطق مرزی از روی ناچاری و با دریافت دستمزدی ناچیز اقدام به حمل کالا از ایران به عراق و برعکس از نقاط «غیررسمی‌ گمرکی» می‌کنند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × دو =