پروین ادوایی، فعال مدنی با وثیقه آزاد شد

پروین ادوایی، فعال مدنی کُرد که روز شنبه، ۵ مرداد توسط مأموران امنیتی در مریوان بازداشت‌شده بود، پس از گذشت ۹۰ روز  بازداشت با تأمین وثیقه از کانون اصلاح و تربیت سنندج به‌صورت موقت آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز پنج شنبه دوم آبان ۱۳۹۸، پروین ادوایی، شهروند ساکن مریوان که در اوایل مردادماه توسط مأموران امنیتی بازداشت‌شده بود، با تأمین وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی بع صورت موقت آزاد شد.

روز شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸، پروین ادوایی توسط مأموران اداره اطلاعات در منزل پدری خود در شهرستان مریوان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل‌شده است.

به گفته منابع مطلع به کمپین: «مأموران امنیتی روز شنبه ۵ مرداد پس از بازداشت خانم ادوایی در منزل پدری ایشان و پس از بازرسی منزل برخی از لوازم شخصی این شهروند را نیز ضبط کردند.»

روز یکشنبه هفتم مهرماه خانم ادوایی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به کانون اصلاح و تربیت سنندج که به بند زنان این شهر شناخته می‌شود منتقل شده بود.

گفته می‌شود که خانم ادوایی پیش از بازداشت پیگیری پرونده آزار جنسی یک کودک از اهالی روستای «سلین هورامان» بوده و همچنین از فعالان مدنی شهر مریوان در حوزه‌های زنان و کودکان نیز بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو + یک =