تداوم بازداشت دو شهروند ساکن تبریز، علیرغم تامین وثیقه

علیرغم تأمین وثیقه توسط خانواده محمد مردی و فرهاد پاکروح، بَنا به تصمیم بازپرسی شعبه اول دادسرای شهید بهشتی تبریز،  این فعالان ترک (آذربایجانی) کماکان در بازداشت بسر می‌برد. این شهروندان ساکن تبریز روز دوشنبه ۶ آبان ماه در مقابل زندان مرکزی این شهر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت‌شده بودند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، محمد مردی و فرهاد پاکروح  از شهروندان ساکن تبریز که توسط نیروهای امنیتی در مقابل زندان مرکزی این شهروند بازداشت‌شده بودند، علیرغم تأمین وثیقه صادره شده کماکان در بازداشت بسر می‌برد.

روز دوشنبه ۶ آبان ماه، محمد مردی و فرهاد پاکروح در حین آزادی شهروندان بازداشت‌شده در مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی از زندان تبریز بازداشت شدند.

صبح روز جمعه ۳ آبان ماه ۹۸، هم‌زمان و در حاشیه برگزاری دهمین سالگرد درگذشت غلامرضا امانی، از فعالان ترک (آذربایجانی)، شماری از شهروندان از سوی مأموران اداره اطلاعات در تبریز بازداشت شدند.

یک منبع آگاه به کمپین در رابطه با بازداشت این شهروندان تبریزی گفت: «مسئولین قضایی ابتدا دلیل بازداشت این افراد را  عکس‌برداری از فعالان آزادشده از زندان تبریز که پیش‌تر در مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی  بازداشت‌شده بودند، عنوان کردند و برای آزادی این افراد ابتدا قرار کفالت صادر اما  پس از معرفی کفیل توسط خانواده قرار کفالت به وثیقه افزایش پیدا کرد.»

این منبع آگاه در ادامه به کمپین گفت: «روز پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸، خانواده این فعالین برای تامین قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی که پیش‌تر توسط بازپرس شعبه اول بازپرسی دادسرای شهید بهشتی تبریز، اعلام‌شده بود به شعبه مذکور مراجعه نموده‌اند که بازپرس شعبه از قبول قرار و صدور آزادی فعالین به علت عدم تکمیل رسیدگی پرونده امتناع نموده است.»

محمد مردی پیش از این نیز در جریان مراسم سالانه قلعه بابک دبه همراه تعدادی دیگر از شرکت کنندگان در این مراسم بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید