بازداشت ۸ نفر از اعضای یک خانواده در اهواز

نیروهاى امنیتى ۸ نفر از اعضای یک خانواده را در شعیبیه از توابع شهرستان شوشتر در استان خوزستان بازداشت کردند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز سه‌شنبه ۷ آبان‌ماه ۹۸، هشت شهروند از اهالی شعیبیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و با وجود آن‌که نزدیک به یک‌هفته از بازداشت آن‌ها گذشته‌است، کماکان اطلاعی از وضعیت آن‌ها در دست نیست.

گفته می‌شود که این شهروندان از نزدیکان «احمد مولا ابوناهض» مشهور به «احمد نیسی» یکى از رهبران گروهی موسوم به «جنبش آزادى‌بخش الأحواز» هستند که روز چهارشنبه ۱۷ آبان ۹۶ در مقابل منزلش در شهر لاهه به ضرب گلوله کشته شده‌بود.

منابع محلی می‌گویند: «این بازداشت‌ها با حمله نیروهای امنیتی به منزل احمد نیسی و برادرانش پس از انفجار دو بمب صوتی در اهواز شکل گرفته‌است، اما مشخص نیست که این افراد به چه دلیل بازداشت شده‌اند.»

روز سه‌شنبه ۷ آبان‌ماه ۹۸ دو بمب صوتی در مناطق چهارراه زند و ملی راه شهر اهواز منفجر شد که طبق گزارش رسانه‌های داخل ایران خسارت جانی و مالی در پی نداشت.

بنا به گزارش نزدیکان و خانواده نیسى، تا کنون ۸ نفر از اعضای این خانواده توسط نیروهای امنیتى بازداشت شده‌اند و از سرنوشت آنها اطلاعى در دست نیست.

اسامى افراد بازداشت شده عبارتند از:

١-حمد مولا نیسی
٢-حسن مولا نیسی
٣-طارق صدام نیسی
۴-حاتم کعبی
۵-ستار کعبی
۶-عماد حمد
٧-عمار حمد
٨-عقیل حمد

علی‌رغم آن‌که یک هفته از بازداشت این شهروندان گذشته‌است، اما کماکان اطلاعی از آن‌ها در دست نیست و نزدیکان این افراد نمی‌دانند که آن‌ها به چه دلیلی بازداشت شده‌اند و در کجا نگهداری می‌شوند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید