علی عزیزی یکی از فعالان ترک (آذربایجانی) آزاد شد

ali_azizi-kampain.info_

علی عزیزی یکی از فعالان ترک (آذربایجانی) که در ارومیه بازداشت شده‌بود، آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸، علی عزیزی یکی از فعالان ترک (آذربایجانی) که روز چهارشنبه ۲۹ آبان در ارومیه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌بود، با قید ضمانت به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت: «آقای عزیزی که از سوی نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات نیروی انتظامی (۹پله) منتقل شده بود به طور موقت با قید ضمانت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است.»

بازداشت این شهروند ساکن ارومیه در ارتباط با جریان اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۹۸ صورت گرفته‌بود.

طی روزهای اخیر و همزمان با اعتراضات سراسری آبان‌ماه شمار زیادی از شهروندان و فعالان ترک (آذربایجانی) در شهرهای شمال غرب ایران بازداشت شده‌اند که از سرنوشت برخی از آن‌ها اطلاعی در دست نیست.

همچنین منابع کمپین اطلاع داده‌اند که اداره اطلاعات نقده در تماس تلفنی از برخی فعالان خواسته‌است که از منزل‌های خود خارج نشوند و در صورت مشاهده آن‌ها در سطح شهر بازداشت خواهند شد.

از سوی دیگر رسانه‌های داخل ایران از دستگیری ۳۰ نفر از معترضان تحت عنوان «لیدر اعتراضات »در تبریز خبر داده و گفته‌شده این بازداشت‌ها ادامه دارد.

هویت برخی افرادی که طی روزهای گذشته بازداشت شده‌اند عبارتند از:

۱- غفار رضائیان-زنجان،۲- داوود شیری-تبریز،۳- ایوب شیری-تبریز،۴- روزبه پیری-تبریز،۵- یاشار پیری-تبریز،۶- فراز نوروزی-تبریز،۷- توحید خادمی-میاندوآب،۸- احمد عابدی-میاندوآب،۹- میثم جولانی-اردبیل،۱۰- سیامک صیفی-مشگین‌شهر، ۱۱- سالار طاهری افشار-ارومیه، ۱۲- بابک حسینی مقدم-تبریز، ۱۳- عباس مهرآسا، ارومیه

اعتراضات به گران شدن سه برابری بنزین از روز جمعه ۲۴ آبان‌ماه آغاز شد و در روزهای بعد شدت گرفت.

طی این اعتراضات تا کنون ده‌ها تن کشته و صدها شهروند زخمی و هزاران نفر در شهرهای مختلف ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

مطلب مرتبط:

چند تن از فعالان ترک (آذربایجانی) در اردبیل و تبریز بازداشت شدند

افزایش شمار بازداشت‌شدگان در شهرهای شمال غرب ایران

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یک × 5 =