وخامت حال رضا سیگارچی، درویش محبوس در زندان قزلحصار کرج

reza_sigarchi-kampainhr.info_

رضا سیگارچی، درویش محبوس در زندان قزلحصار کرج در پی وخامت حال ابتدا به بهداری زندان و مجددا به بند محل نگهداری منتقل شد

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز چهارشنبه ۱۴ اسفند‌ماه ۱۳۹۸، رضا سیگارچی، درویش محبوس در زندان قزلحصار کرج که چندی پیش، در پی عارضه‌ی قلبی، تنگی نفس و افزایش فشار خون به بیمارستان لقمان اعزام شده‌بود، در پی وخامت حال ابتدا به بهداری زندان منتقل و بعد از تزریق سرم و دریافت اکسیژن، مجددا به بند محل نگهداری خود منتقل شد.

آقای سیگارچی از بیماری قلبی رنج می‌برد ودر پی آن  به طور مداوم دچار مشکلات قلبی، تنگی نفس و افزایش فشار خون شده و بارها به بهداری زندان و بیمارستان اعزام شده است، با این حال، و موافقت با درخواست انتقال این درویش گنابادی به زندان تهران بزرگ از طرف رئیس بهداری، همچنان رئیس زندان قزلحصار کرج با این اقدام مخالفت می‌کند.

سه شنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۸، رضا سیگارچی، از درویشان گنابادی محبوس در زندان قزلحصار کرج در پی عارضه‌ی قلبی، تنگی نفس و افزایش فشار خون به بیمارستان لقمان اعزام شد. آقای سیگارچی بعد از چندین بار انتقال به بهداری و جلوگیری رئیس زندان، جهت اعزام وی، نهایتا به اورژانس بیمارستان لقمان منتقل شده بود.

این درویش زندانی ، عصر روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، بعد از مخالفت برای انتقال به بخش مراقبت های ویژه، نهایتا به بخش قلب این بیمارستان جهت آنژیوگرافی منتقل شده است.

آقای سیگارچی از بیماری قلبی رنج می‌برد و چندی پیش در بیمارستان امام خمینی تهران بستری و تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفته بود.

یک منبع مطلع در خصوص عدم اعزام آقای سیگارچی به بیمارستان گفته بود:«آقای سیگارچی حال وخیمی دارد و چندین بار به بهداری برده شده و پس ازمعاینه، پزشک نامه اعزام به بیمارستان را نوشته، اما رئیس زندان (فتاحی)، از اعزام وی خودداری می کند، به بهانه اینکه نیرو برای اعزام ندارند و تا ساعت ۳ نیز، زیر دستگاه در بهداری بوده که در نتیجه عدم رسیدگی و اعزام به بیمارستان، دوستانش مجبور شده‌اند وی را به بند بازگردانند.»

رضا سیگارچی در جریان اتفاقات موسوم به گلستان هفتم خیابان پاسداران، بازداشت و تابستان سال ۱۳۹۷ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید، ۲ سال محرومیت اجتماعی و رسانه‌ای و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل