میترا بدرنژاد، شهروند بهایی ساکن اهواز از زندان آزاد شد

mitra badrnejat-kampain.info

میترا بدرنژاد، شهروند بهایی با پایان دوره محکومیت از زندان سپیدار اهواز آزاد شد

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز پنج‌شنبه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۸، میترا بدرنژاد، شهروند بهایی با پایان دوره محکومیت یک ساله از زندان سپیدار اهواز آزاد شد.

روز شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۳۹۸، میترا بدرنژاد، شهروند بهایی که بر اساس رای صادره از سوی دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان، حکم ۵ سال زندان او به یک‌سال کاهش یافته‌بود، جهت اجرای حکم به زندان سپیدار اهواز منتقل شده‌بود.

این شهروند بهایی پیش‌تر طی حکمی از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز به اتهام «عضویت در تشکیلات بهائی»، به پنج سال حبس تعزیری محکوم‌شده بود.

حکم پنج سال زندان خانم بدرنژاد، از سوی دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان به یک سال کاهش یافت.

روز شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ مأموران اداره اطلاعات با ورود به منزل خانم بدرنژاد و پس از بازرسی کامل منزل و ضبط برخی از لوازم شخصی از قبیل تلفن همراه و لپ‌تاپ، وی را بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات جهت بازجویی منتقل کردند. 

این شهروند بهایی، پس از پایان دوران بازجویی در اواخر فرودین ماه سال گذشته به زندان سپیدار اهواز منتقل و روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، با تأمین وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده‌بود.

خانم بدرنژاد و فرج الله بنگاله به حکم شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز به اتهام «عضویت در تشکیلات بهائی»، هرکدام به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده‌بودند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید