ابلاغ حکم حبس برای حامد محمود نژاد در دادگاه انقلاب سنندج

حکم «حامد محمود نژاد» فعال کارگری، دیروز چهارشنبه ۱۰ تیرماه، در دادگاه انقلاب سنندج ابلاغ شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال کارگری دیروز چهارشنبه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۴، در شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “اقدام علیه امنیت ملی” محاکمه و به تحمل ۹۱ روز زندان محکوم شد.

این عضو «کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری»، در آستانه اول ماه می روز جهانی کارگر، در ۲۹ فروردین‌ماه ۱۳۹۴، در حالی که برای خرید نان از منزل خارج شده بود، در اطراف منزلش از سوی ماموران لباس شخصی محاصره و پس از ضرب و شتم شدید بازداشت شده بود.

او پس از تحمل ۲۴ روز بازداشت در اداره اطلاعات شهر سنندج در ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، با قرار کفالت ۱۵ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

«حامد محمود نژاد» در آستانه فرارسیدن ۸ مارس روز جهانی زن و برگزاری مراسم‌های مرتبط به این روز، در ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۳، به ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج احضار شده و به مدت چندین ساعت درباره کمیته هماهنگی و برگزاری روز جهانی زن مورد بازجویی و بازخواست قرار گرفته بود.

این عضو «کمیته‌ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری» پیش‌تر نیز به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از سوی دادگاه انقلاب سنندج به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

Hamed Mahmoudnejad1-kampain.info

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید