سکینه پروانه زندانی سیاسی کرد اهل خراسان به بیمارستان روانی منتقل شد

سکینه پروانه زندانی سیاسی کرد به بیمارستان روان‌پزشکی امین‌آباد منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از شبکه حقوق بشرکردستان؛ «سکینه پروانه» زندانی سیاسی کرد اهل خراسان، از زندان قرچک ورامین به بیمارستان روان‌پزشکی امین‌آباد شهرری منتقل شد و در حال حاضر از وضعیت سلامتی و نگهداری این زن زندانی سیاسی اطلاعی در دست نیست.

این زندانی سیاسی ۲۹ ساله پیش‌تر به دلیل شعارنویسی در زندان، اواخر اسفند ماه از زندان اوین به یک سلول انفرادی در زندان قرچک منتقل شده بود و هنگام انتقال به زندان قرچک مورد ضرب و شتم شدید ماموران زندان قرار گرفته و به او دستبند و پابند زده اند. نامبرده همچنین به مدت چهار روز با دستبند و پابند در سلول انفرادی این زندان نگهداری شده و سپس به بیمارستان روانی امین‌آباد در تهران منتقل شده است.

به گفته یک منبع مطلع؛  «سکینه پروانه، حدود دو ماه پیش، پس از قطع همکاری‌اش با یکی احزاب اپوزیسیون کرد، خود را در مرز ایران و کردستان عراق به نیروهای ایرانی تسلیم کرده بود و پس از نگهداری در بند ۲۰۹ زندان اوین اوایل اسفند ماه به بند زنان زندان اوین منتقل شد.»

«سکینه پروانه» در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه ۹۸ توسط نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و به بازداشتگاه موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. این زندانی سیاسی کرد به دلیل عدم توانایی مالی در تأمین قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی باوجود اتمام مراحل بازجویی، هنوز در بازداشت بسر می‌برد.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید