تمدید قرار بازداشت امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز

قرار بازداشت «امیر چمنی»، به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، قرار بازداشت «امیر چمنی» فعال مدنی ساکن تبریز، که روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹ توسط پلیس فتای شهر تبریز احضار و بازداشت شده بود، با گذشت یک ماه از بازداشت، امروز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

«امیر چمنی»، فعال حقوق بشر ساکن تبریز پیش‌تر در اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذشت یک هفته با تامین وثیقه آزاد شده وی مجدداً در ۵ خردادماه همان سال دستگیر و پس از گذشت ۲۰ روز با قید وثیقه آزاد شده بود.

همچنین نامبرده پیشتر در تاریخ ۲۶ آذرماه سال ۹۷ برای گذراندن دوران محکومیت خود را به زندان تبریز معرفی کرده بود و روز ۲۵ بهمن‌ماه ۹۷ آزاد شده بود.

قابل ذکر است وی در تاریخ ۱۵ تیر ماه سال ۹۲ از سوی شعبه‌ یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام “توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی” به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شد.شعبه‌ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز هم او را به اتهام توهین به رئیس جمهوری به ۴۰ ضربه شلاق محکوم کرد.حکم ۴۰ ضربه شلاق آقای چمنی در خردادماه ۹۲ به اجرا درآمد و نهایتا در تاریخ ۱۱ مهرماه سال ۹۲ و با پایان دوران محکومیت خود از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × 1 =