بازگرداندن هفت زندانی از بازداشتگاههای امنیتی ارومیه به زندان پس از یک ماه

هفت زندانی، پس از گذشت یک ماه، از بازداشتگاه‌های امنیتی ارومیه به زندان این شهر بازگردانده شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از “شبکه حقوق بشر کردستان”، روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، هفت زندانی به نام‌های «ابراهیم عیسی‌پور»، «ابراهیم نصری‌خواه»، «مصطفی نصری‌خواه»، «منصور قهرمانی»، «محمد رضا قهرمانی»، «خضر قوی‌دل» و «خالد حاجی خلانی»، پس از یک ماه، از بازداشتگاه‌های اداره اطلاعات ارومیه و سازمان اطلاعات سپاه به زندان مرکزی ارومیه بازگردانده شدند.

بر اساس این گزارش، روز۱۳ فروردین‌ماه، نیروهای امنیتی به بند زندانیان سیاسی مراجعه کرده و«ابراهیم عیسی‌پور»، زندانی سیاسی محکوم به ۱۱ سال حبس را به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل کرده اند. این زندانی سیاسی در اعتراض به انتقال غیرقانونی خود به این بازداشتگاه امنیتی به مدت یک ماه در اعتصاب غذا بوده است.»

همچنین شش زندانی دیگر حدود یک ماه پیش از بندهای ۱۴ و ۱۵ به بازداشتگاه‌های سازمان اطلاعات سپاه و اداره اطلاعات منتقل شده بودند. پنج تن از این زندانیان به نام‌های «خضر قوی‌دل»، «خالد حاجی خلانی»، «محمد رضا قهرمانی»، «ابراهیم نصری‌خواه»، «مصطفی نصری‌خواه» پیشتر به اتهام مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند.

در این راستا، یک منبع مطلع در ارومیه به «شبکه حقوق بشر کردستان» گفته است:” ماه گذشته به دنبال انتشار اخبار مرگ چندین زندانی در این زندان به علت بیماری کووید-۱۹، نهادهای امنیتی از ترس شورش در این زندان اقدام به انتقال بیش از ۱۰ زندانی سیاسی و عادی به بازداشتگاه‌های امنیتی این شهر کردند.”

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید