یوسف کاری با پایان دوران مرخصی به زندان بازگشت

«یوسف کاری»، فعال ترک (آذربایجانی)، با اتمام مدت زمان مرخصی به زندان اردبیل بازگشت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «یوسف کاری»، فعال ترک (آذربایجانی) اهل اردبیل که عصر روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شده بود، پس از پایان دوران مرخصی ظهر روز پنجشنبه ۱ خرداد ماه، علیرغم خطر گسترش ویروس کرونا در زندانها، جهت سپری نمودن ادامه دوران محکومیت ۲ ساله به زندان مرکزی اردبیل بازگشت.

«یوسف کاری»، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان مرکزی اردبیل، طی حکمی از سوی شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی "یوسف خدادادی” و مستشاری قاضی "حسن مظفری”، به اتهام «عضویت در گروه به‌اصطلاح مدنی و قومی با لیدری عباس لسانی از طریق شرکت مستمر در جلسات به‌قصد برهم زدن امنیت ملی» به دو سال زندان محکوم شد. این شهروند ساکن اردبیل پیش ‌از این توسط دادگاه انقلاب به شش سال زندان محکوم‌شده بود.

این فعال مدنی، روز سه‌شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸، توسط مأموران امنیتی در میدان شریعتی اردبیل بازداشت و روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه همان سال، پس از تفهیم اتهام “تبلیغ علیه نظام” در دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

لازم به ذکر است، پس از شیوع گسترده ویروس کرونا، قوه قضائیه طی دو بخشنامه در اسفندماه سال  ۱۳۹۸ به هدف کنترل وضعیت بهداشتی زندانها شرایطی را برای اعزام به مرخصی زندانیان اعلام کرد که عمدتاً شامل زندانیان مالی و زندانیان با محکومیت کمتر از ۵ سال می باشد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

twenty − 10 =