بهنام موسیوند برای تحمل حبس به زندان رفت

بهنام موسیوند، فعال مدنی برای تحمل ۵ سال زندان، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح امروز ۲۵ خردادماه ۹۹ بهنام موسیوند برای تحمل مدت محکومیت خود به زندان رفت.

این فعال مدنی به اتهام های «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به پنج سال حبس تعزیری و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود؛ این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی آقای موسیوند باید ۵ سال از مدت محکومیت خود را در زندان سپری کند.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با ریاست قاضی محمد مقیسه، آقای موسیوند را به همراه ۸ فعال مدنی دیگر به نام های ، سعید اقبالی، نادر افشاری، محمود معصومی، شقایق محکی، داریوش آبدار، شیما بابایی، مژگان لعلی و سعید صیفی جهان را بابت اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه حکومت» هر کدام به ۶ سال حبس تعزیری و مجموعا به ۵۴ سال زندان محکوم کرده بود.

در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، آقای موسیوند به همراه تعدادی از فعالین مدنی طی یک عملیات سراسری در نقاط مختلف ایران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند، این افراد پس از بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل و بدون دسترسی به وکیل مراحل بازجویی و بازپرسی را طی کرده اند.

موسیوند در تاریخ روز دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ با تامین وثیقه به صورت موقت از زندان آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید