محمد مظفری با قید وثیقه آزاد شد

«محمد مظفری»زندانی سیاسی بند ۸ زندان اوین و عضو «سازمان دانشجویان و دانش‌آموختگان جبهه ملى ایران» روز گذشته یکشنبه ۲۱ تیر ماه با قید وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،نیروهای اطلاعات سپاه، ساعت ۸ صبح روز یک‌شنبه ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۳، به منزل این عضو «سازمان دانش‌آموختگان جبهه ملی ایران» در تهران حمله کرده و وی را بازداشت کردند.
گفته شده ماموران اطلاعات در زمان بازداشت «محمد مظفری»، پس از گردآوری مقادیر زیادی مدارک، کتاب، نوشته‌های شخصی، موبایل و رایانه متعلق به وی را با خود برده بودند.
«محمد مظفری» هنرمند، خواننده و ترانه‌سراست. پیش تر سایت ملیون ایران درباره‌ی وی نوشته: “در ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۳، حدود ۲۰ نفر از ماموران سپاه با ظاهری داعشی به خانه آقای محمد مظفری ۲۶ ساله، هوادار مصدق و از مدافعان حقوق بشر که خواننده و ترانه‌سراست، ریخته ایشان را بازداشت نموده و اموال الکترونیکی، موبایل‌ها، کتب و جزوات موجود در خانه ایشان را ضبط و ساکنان خانه را در صورت مصاحبه با رسانه‌ها تهدید به مجازات نموده‌اند. در اثر این بازداشت مادر آقای محمد مظفری سکته قلبی نموده و راهی بیمارستان شده است. پدر ایشان بازنشسته و از کار افتاده است.”
«ملوک تورانی» مادر «محمد مظفری» پیش‌تر در نامه‌ای به تاریخ ۱۸ فروردین‌ماه ۱۳۹۴ درباره فرزندش نوشته: “اکنون در بند دو الف زندان اوین بازداشت است و از سرنوشت آن و وضعیت پرونده ایشان خبری نیست. امیدوارم مسوولین قوه قضاییه که خود را خردمند معرفی می‌کنند، درایت و شجاعت به خرج داده، جوانان دلسوز این سرزمین که به ناحق در بند دو الف که طی این چند ماه بازداشت شده‌اند را فوری آزاد نموده و به این ملت شریف ثابت کنند که هنوز هم این سرزمین براساس لج و لج‌بازی‌های کودکانه چند نادان اداره نمی‌شود.”
«محمد مظفری» ،در بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۰تیرماه ۱۳۹۳، به علت فشار های عصبی دچار افت شدید فشارشده و به بهداری زندان اوین منتقل شد.
همچنین پیش تر این زندانی بند ۸ زندان اوین در روز یکشنبه ۱۰ خرداد و روز دوشنبه ۱۱ خردادماه ۱۳۹۴، به دلیل بیماری حاد گوارشی، در مجموع دو بار به بهداری زندان اوین منتقل شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید