بی خبری از وضعیت رضا محمد حسینی پس از انتقال به زندان رجایی شهر

با گذشت بیش از ۲۰ روز از انتقال «رضا محمد حسینی» از زندان اوین به سلول انفرادی در زندان رجایی شهر، بی خبری از وضعیت وی همچنان ادامه دارد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «رضا محمد حسینی» زندانی سیاسی که طی حکمی در اردیبهشت ماه امسال از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم و سه هفته پیش از زندان اوین به سلول انفرادی در زندان رجایی شهر منتقل شده است، از حق تماس تلفنی با خانواده محروم بوده و هیچ اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست.

«رضا محمدحسینی» در اردیبهشت‌ماه سال گذشته، توسط مأموران اطلاعات سپاه بازداشت و جهت بازجویی و اخذ اعترافات اجباری به بند دو ـ الف مستقر در زندان اوین منتقل شد.

این زندانی سیاسی پس از گذشت سه ماه از بند دو ـ الف به بند قرنطینه منتقل و پس از ۷۰ روز نیز به بند چهار زندان اوین منتقل شده بود.

شعبه دوم بازپرسی دادسرای امنیت اوین، اتهامات «اجتماع و تبانی»، «تبلیغ علیه نظام»، «توهین به بیان گذار جمهوری اسلامی»، «توهین به رهبری»، «اخلال در نظم و آسایش عمومی» و «تمرد از دستور مأموران» را به آقای محمد حسینی تفهیم کرده و اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده وی در روز چهارشنبه ۶ آذرماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد.

آقای محمد حسینی که از روز یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸، به دلیل تداوم بازداشت و عدم تبدیل قرار بازداشت موقت خود به‌قرار وثیقه دست به اعتصاب غذا زده بود، در سی و پنجمین روز از اعتصاب غذا به بهداری زندان منتقل شده بود.

«رضا محمد حسینی» طی حکمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، در مجموع به ۱۶ سال ونیم حبس محکوم شد. از بابت ماده ۶۱۰ «اجتماع و تبانی بر علیه امنیت کشور » به ۷ سال،  «اهانت به رهبری» ۳ سال حبس، «تمرد از دستور مامورین» ۱ سال و نیم حبس، و «ورود و خروج غیرقانونی به کشور» به ۵ سال حبس محکوم شد.

طی حکمی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر، «رضا محمد حسینی»، بابت اتهامات «اجتماع تبانی به قصد امنیت کشور به ۷ سال زندان» ، «توهین به رهبری به ۳ سال زندان»، «خروج غیرقانونی از مرز به تحمل ۳ زندان»، «ورود غیرقانونی به کشور به یکسال و شش ماه زندان» و «تمرد از دستور مامورین به یکسال و شش ماه زندان محکوم شد، قاضی زرگر تنها در خصوص اتهام «ورود غیر قانونی به کشور» حکم دو سال زندان آقای محمد حسینی را به یک سال و نیم کاهش داد و باقی احکام وی را که توسط دادگاه بدوی صادر شده بود عینا تایید کرد.

اوایل مرداد ماه امسال، «رضا محمد حسینی» زندانی سیاسی، از زندان اوین به سلول انفرادی در زندان رجایی شهر منتقل شده است. او در طی این مدت از حق تماس تلفنی با خانواده محروم بوده و بی خبری از وضعیت وی همچنان ادامه دارد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × یک =