دیوان عالی کشور حکم اعدام محی‌الدین ملاابراهیمی را تایید کرد

حکم اعدام محی الدین ملاابراهیمی، زندانی سیاسی زندان ارومیه، در دیوان عالی کشور تأیید شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، حکم اعدام محی‌الدین ملاابراهیمی آلکابادی (محی الدین ابراهیمی)، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه، در شعبه ١٩ دیوان عالی کشور تأیید شد.

این زندان سیاسی در ۲۸ دیماه ۹۸ برای بار دوم توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه با امضای قاضی علی شیخ لو و قاضی علیرضا آقازاده به اعدام محکوم شد.

آقای ابراهیمی پیشتر نیز توسط این شعبه به اعدام محکوم شد که این حکم پس از نقض در دیوان عالی کشور برای رسیدگی مجدد به همان شعبه ارجاع داده شده بود.

محی‌الدین ملاابراهیمی در اول آبان‌ماه ۹۶ در مرز ایران و عراق پس از شلیک مستقیم به پا، به خاطر همراه داشتن مشروبات الکلی بازداشت و یک عدد بی‌سیم نیز همراه وی کشف شده بود. او در تاریخ ۱ مهرماه ۹۷، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخ لو به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به اعدام محکوم شد و این حکم پس از اعتراض به رای صادره توسط دیوان عالی کشور نقض و پرونده جهت بررسی دوباره، به شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه ارجاع داده شده بود.

محی الدین ابراهیمی به دلیل اینکه در زمان بازداشت به ضرب سه گلوله زخمی شده بود مدت زیادی از حبس خود را در بهداری زندان تحمل ایام کرده و صرفا از شهریورماه ۹۷ به زندان ارومیه منتقل شد.

آقای ابراهیمی پیشتر در سال ١٣٨٩ نیز به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف حکومت” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بعد از ۱۱ ماه بازداشت موقت در زندان ارومیه از اتهامات مطروحه تبرئه و آزاد شده بود. همچنین این زندانی در سال ۹۳ نیز دوباره به همین اتهام بازداشت و پس از یک ماه به دلیل فقدان مدارک مستدل، پرونده مختومه اعلام و آزاد شد.

محی‌الدین ملاابراهیمی آلکابادی، ۴۳ ساله، فرزند محمد، و از اهالی روستای آلکاو از توابع شهر اشنویه است، این زندانی هم اکنون در بند سیاسی زندان ارومیه به‌سر می‌برد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هشت − یک =