یونس قلی زاده فعال ترک (آذربایجانی) آزاد شد

یونس قلی‌ زاده، فعال ترک (آذربایجانی) روز شنبه ۱ شهریورماه ۱۳۹۹، با اتمام دوران مرخصی و مراجعه به زندان تبریز از اعطای مرخصی متصل به آزادی خود مطلع شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یونس قلی زاده، فعال ترک (آذربایجانی)، که با حکم شعبه یک دادگاه تجدید نظر تبریز به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به تحمل ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم و در روز پنج شنبه ۲ مردادماه ۱۳۹۹، به مرخصی اعزام شد، روز شنبه ۱ شهریورماه ۱۳۹۹، با اتمام دوران مرخصی و مراجعه به زندان تبریز از اعطای مرخصی متصل به آزادی خود مطلع شد.

«یونس قلی زاده» فعال مدنی ترک (آذربایجانی)، در تاریخ ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، در محل کار از سوی نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و به بازداشتگاه پلیس فتا منتقل شده و با پایان مراحل بازجویی یک روز بعد از بازداشت، با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

این فعال ترک (آذربایجانی) ساکن تبریز در مرحله بدوی دادگاه انقلاب تبریز با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به شش ماه زندان محکوم شده بود.

این حکم توسط شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی، پس از اعتراض «یونس قلی زاده» به رای صادره به ۹۱ روز حبس تعزیری تقلیل یافت.

«یونس قلی زاده» شهروند ساکن تبریز، پس از مراجعه به واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب تبریز در روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۹، بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان تبریز منتقل شد.

این فعال ترک (آذربایجانی) روز شنبه ۱ شهریورماه ۱۳۹۹، با مراجعه به زندان تبریز از اعطای مرخصی ۹ روزه و آزادی خود مطلع شد.

پیشتر یونس قلی زاده در سال ۱۳۹۰ در تجمع اعتراضی خشک شدن دریاچه ارومیه بازداشت و محاکمه شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

15 + دو =