تفهیم اتهام و صدور قرار وثیقه برای سجاد شاکری فعال کارگری

شعبه دوم دادسرای ناحیه مقدس(اوین)، سجاد شاکری فعال کارگری را به «اجتماع و تبانی اقدام علیه امنیت ملی»، « نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام» متهم کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «سجاد شکری»، فعال کارگری و شهروند ساکن تهران که روز پنج‌شنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۹، در مسیر بازگشت به منزل توسط نیروهای امنیتی در میدان انقلاب تهران بازداشت شده بود، از سوی شعبه دوم دادسرای ناحیه مقدس(اوین)، با اتهامات «اجتماع و تبانی اقدام علیه امنیت ملی»، «نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام» مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و بازپرس پرونده جهت آزادی موقت وی قرار وثیقه ۵ میلیارد ریالی صادر کرده است.

گفته شده است، این فعال کارگری به دلیل شرکت در مراسم روز جهانی کارگر در سال ۱۳۹۸، در تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی، به «اجتماع و تبانی اقدام علیه امنیت ملی»، « نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام» متهم شده است.

سجاد شکری، فعال کارگری روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹، در مسیر بازگشت به منزل در خیابان دوازده فروردین حوالی خیابان انقلاب تهران توسط دو خودروی امنیتی متعلق به اطلاعات سپاه بازداشت شد.

وی پس از یک هفته، روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۹، از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲-الف زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد.

این فعال کارگری در حال حاضر، در  اندرزگاه ۴ زندان اوین به سر می برد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × 2 =