علیرضا کفایی، معلم بازنشسته به حبس محکوم شد

دادگاه انقلاب گچساران، علیرضا کفایی معلم بازنشسته را  به ۶ ماه حبس تعزیری که به مدت یک سال به حالت تعلیق درآمده است، محکوم کرد.

علیرضا کفایی معلم بازنشسته و رئیس انجمن اسلامی معلمان شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد، روز شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۹، طی جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام «توهین به رهبری» که در دادگاه انقلاب گچساران برگزار شده بود، به ۶ ماه حبس تعزیری که به مدت یک سال به حالت تعلیق درآمده است، محکوم شد.

روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۹، علیرضا کفایی، با دریافت ابلاغیه‌ای الکترونیکی از سوی مدیر دفتر دادگاه کیفری شهرستان گچساران، به دادگاه انقلاب این شهر احضار شده بود.

گفته شده است حکم صادره ۶ ماه حبس تعزیری، به دلیل کهولت سن آقای کفایی و وضعیت اپیدمی کرونا به مدت یک سال به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، علی‌رضا کفایی، روز سه‌شنبه ۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، در شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد، از سوی نیروهای اداره اطلاعات سپاه در محل کارش بازداشت و پس از تفهیم اتهام به بازداشت‌گاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شد. وی پس از بازجویی، از اداره اطلاعات به زندان گچساران منتقل شده‌بود.

این معلم بازنشسته و رئیس انجمن اسلامی معلمان شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد که توسط نیروهای اداره اطلاعات سپاه در محل کارش بازداشت‌ شده‌بود، روز چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۷، با سپردن وثیقه به صورت موقت از زندان گچساران آزاد شد.

منابع کمپین گفته بودند؛ این معلم بازنشسته که از بیماری‌های قلبی و دیابت نیز رنج می‌برد، به دلیل انتشار مقالات و مطالب‌ انتقادی در شبکه‌های اجتماعی بازداشت شده‌بود.

کمپین روز جاری خبر بازداشت این معلم ساکن گچساران را در گزارشی با عنوان “یک معلم بازنشسته در گچساران بازداشت شد” منتشر کرده‌بود.

یک منبع مطلع به کمپین خبر داده‌بود: «نیروهای سازمان اطلاعات سپاه، به قصد بازداشت وی به منزلش مراجعه کردند، اما به دلیل عدم حضور وی در منزل به محل کارش در مجتمع آموزشی شهید تاجگردون رفته و همانجا او را بازداشت می‌کنند و سپس به دادستانی منتقل کردند».

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × 1 =